Godus, czyli kolejna zabawa w Boga od Petera Molyneuxa

gra-godus-ios

Dostępna na tablety i telefony gra Godus to najnowsze dzieło jednego z najlepszych twórców gier komputerowych – Petera Molyneuxa.

Na początku należy dodać, że tytuł został również wydany w serwisie Steam, jednak nie dość, że w tym przypadku za grę trzeba zapłacić aż 20 euro (w wersji na urządzenia z systemami iOS i Androidem gra jest darmowa), to w dodatku na chwilę obecną wciąż jest to “gra z wczesnym dostępem”. Dlatego lepiej pozostać przy tablecie, ewentualnie telefonie. Rozgrywka została tak przemyślana, że brak myszki nie stanowi większego problemu a dotykowy ekran urządzenia spokojnie wystarczy do rozwijania aspektu ekonomicznego, który w Godus jest najważniejszy.

Gra w Boga

Za stworzenie “gry w Boga” odpowiada mający na swoim koncie kilka podobnych tytułów Peter Molyneux wraz ze studiem 22 Cans. Godus to gra RTS, w której zadaniem gracza jest zdobywanie wyznawców i walka z innymi bogami. Wiele osób uznaje Godus za “duchowego spadkobiercę” serii Populus (jedna z boskich gier autorstwa Petera Molyneuxa). Gra korzysta z ciekawego silnika graficznego, który nie tylko pozwala na wyświetlanie ładnej, nieco bajkowej grafiki, ale również umożliwia praktycznie nieograniczone kształtowanie terenu. Chociaż wyznawcy zamieszkujący świat gry kontrolowani są przez sztuczną inteligencję, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby opętać (natchnąć?) któregoś z nich i wskazać mu, co dokładnie ma zrobić lub dokąd powinien się udać. Na początku gracz posiada jedynie dwóch wyznawców, jednak w krótkim czasie ich ilość znacząco wzrasta. Dzięki temu można zacząć myśleć nie tylko o rozwijaniu pól uprawnych, ale też o podbijaniu innych cywilizacji.

Rozwój cywilizacyjny w Godus

Rozwój cywilizacyjny w grze Godus opiera się na specjalnych kartach, które najpierw należy odblokować (np. poprzez zdobycie określonej liczby wyznawców), a następnie aktywować (do tego należy wykorzystać pewną liczbę znaczników, które znajdują się w skrzyniach poukrywanych po całej planszy).

Światowa premiera gry zaplanowana jest na 2015 rok, ale już wcześniej udostępniono ją w wersji mobilnej. Jest to zatem najlepszy sposób na wypróbowanie jej w praktyce.

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.