Nowy Xbox coraz bliżej

Xbox-720

Z daty widniejącej na zaproszeniach otrzymanych przez amerykańskich dziennikarzy wynika, że szczegóły nowego Xboxa zostaną ujawnione już 21 maja.

Jaki będzie nowy Xbox?

Z niepotwierdzonych informacji można wywnioskować, że następca konsoli Xbox 360 będzie korzystać z procesora Jaguar firmy AMD. Ma zostać wyposażony w 8 rdzeni (po 4 na każdy układ). Za wyświetlanie grafiki prawdopodobnie odpowiadać będzie układ Radeon.

Wciąż nie wiadomo czy nowy Xbox zostanie wyposażony w napęd Blu-Ray, co byłoby dużym udogodnieniem dla graczy. W końcu skończyłoby się uciążliwe zmienianie płyt.

Większość osób uważa, że nadchodząca generacja konsol nie wniesie niczego przełomowego, chociaż tak naprawdę wszystko wyjaśni się podczas konferencji 21 maja 2013 roku rozpoczynającej się o godzinie 19:00 polskiego czasu. Transmisja z konferencji będzie dostępna przez Xbox.com i Xbox Live.

Pierwszy Xbox trafił do sprzedaży w 2001 roku. Wyprodukowała go firma Microsoft. Największą popularność zdobył jego następca – Xbox 360, który był konsolą siódmej generacji.

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.