Secret Service nr 97 – październik 2014

okladka-secret-service

Stało się! Magazyn Secret Service powrócił, co niewątpliwie stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiej branży gier na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Ten kultowy miesięcznik (obecnie zapowiedziany jako dwumiesięcznik) po raz pierwszy ukazał się 16 marca 1993 roku. Jego pomysłodawcami i założycielami byli Waldemar „Pegaz Ass” Nowak i Marcin „Martinez” Przasnyski. Magazyn SS był pierwszym w Polsce pismem, które publikowało artykuły związane z japońską kulturą (mandze i anime).

Nowy Secret Service już w sprzedaży

Reaktywowany Secret Service kosztuje 14,50 (jest to nawiązanie do starej ceny, która wynosiła 14 500 złotych). Za te pieniądze czytelnik otrzymuje 108 stron tekstów, z których wiele jest naprawdę ciekawych, a całość trzyma wysoki poziom, co równoważy brak płyty CD (konkurencyjny magazyn sprzedawany w podobnej kwocie ma dołączone płyty).

W numerze znalazły się m.in. tekst poświęcony grze The Vanishing of Ethan Carter, historia serii gier Wolfenstein, działalność firmy Sierra On-Line oraz podziękowania dla czytelników, którzy przyczynili się do powrotu Secret Service i wsparli finansowo akcję w serwisie PolakPotrafi.pl.