Antonio Garrido – Człowiek, który czytał umarłych

czlowiek-ktory-czytal-umarlych

Powieść historyczna “Człowiek, który czytał umarłych” opisuje okres panowania dynastii Song.

Bohaterem książki jest młody chłopak imieniem Ci, który pewnego dnia znajduje na polu ryżowym ciało zamordowanego sąsiada. Rozpoczyna to serię wydarzeń, w wyniku których chłopak musi uciekać ze swojej rodzinnej wioski. W końcu udaje mu się dotrzeć do Lin’anu, gdzie chce powrócić na uniwersytet w celu przystąpienia do egzaminów na stanowisko sędziego. Chłopak będzie musiał się jednak zmierzyć nie tylko ze ścigającym go wymiarem sprawiedliwości, ale również z nędzą. W celu zarobienia pieniędzy na lekarstwo dla siostry Ci zacznie współpracować z grabarzem z miejscowego cmentarza i będzie wyjaśniał przyczyny zgonów nieboszczyków…

Gdzie w tym wszystkim wątek historyczny? Otóż postać głównego bohatera wzorowana jest na Song Ci – chińskim lekarzu sądowym z XII wieku. Był on autorem traktatu o medycynie sądowej, w którym skupił się na omówieniu badań przyczyn nienaturalnych zgonów.

Książka “Człowiek, który czytał umarłych” trafi do księgarń 14 listopada nakładem Wydawnictwa ALBATROS.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.