Chcesz zostać autorem książki? Sprawdź, jak to zrobić

wydanie-wlasnej-ksiazki

Wydanie własnej książki… Pytanie o to, jak wydać własną książkę każdego dnia zadaje sobie wielu nieodkrytych autorów, z których część rzeczywiście ma talent i dobrze by było, gdyby dotarli do szerszego grona czytelników.

Problem w tym, że zamiast zaryzykować i dać szansę nieznanym autorom, większość wydawnictw woli trzymać się sprawdzonych nazwisk, które – nawet jeżeli książka jest słaba – potrafią zwiększyć sprzedaż każdej publikacji.

Sposoby na wydanie własnej książki

Przyjmuje się, że aktualnie początkujący pisarze mają cztery możliwości wydania własnej książki. Prezentują się one następująco:

1. Wydanie książki przez tradycyjne wydawnictwo

Mogłoby się wydawać, że jest to najlepsze rozwiązanie, ale… No właśnie. Bez wyrobionego nazwiska trudno jest nawiązać sensowną współpracę z popularnymi wydawnictwami. Do tego dochodzi ogromna konkurencja wśród innych początkujących autorów i – jeżeli już udałoby się zainteresować wydawcę i zgodziłby się wydać daną książkę – długi czas przygotowania wydania oraz niewielkie zyski ze sprzedaży.

2. Wydanie książki na zlecenie

Prawdopodobnie najgorsza możliwa opcja, którą od razu lepiej odrzucić. Co prawda niska cena i możliwość zamówienia kilkudziesięciu egzemplarzy są bardzo kuszące dla kogoś, kto marzy o wydaniu swojej twórczości w jakikolwiek sposób, ale taka książka nie ma szans na dotarcie do osób, które nie otrzymają egzemplarza od autora. Najgorsze jest jednak to, że podpisanie umowy o wydanie książki na zlecenie może uniemożliwić jej późniejsze wydanie w normalnym wydawnictwie.

3. Wydanie książki na własną rękę

Ciekawą opcją dla przedsiębiorczych osób jest wydanie książki we własnym zakresie, do czego jednak niezbędne jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. Należy pamiętać, że przydałoby się również opłacić redaktora, grafika, znaleźć tanią i znającą się na rzeczy drukarnię… A na koniec wymyślić, co zrobić ze wszystkimi egzemplarzami, co jeżeli nie posiada się kanałów dystrybucji jest delikatnie mówiąc trudne. Jest to więc opcja dobra, ale tylko dla osób obeznanych z tematem, posiadających własną firmę i mających pomysł na to, gdzie i komu sprzedać książkę.

4. Wydanie książki w Systemie Wydawniczym Fortunet

Na tle powyższych sposobów wydania własnej książki bardzo ciekawie prezentuje się System Wydawniczy Fortunet, który umożliwia początkującym pisarzom wydanie książki we współpracy z istniejącym od wielu lat Wydawnictwem Poligraf. Największe zalety tego systemu to przede wszystkim szansa na dotarcie do dużej liczby klientów (Wydawnictwo współpracuje z wieloma księgarniami, w tym oczywiście z siecią Empik); współpraca z doświadczonym zapleczem technicznym oraz o wiele atrakcyjniejszy zysk z każdego sprzedanego egzemplarza niż w przypadku tradycyjnych wydawnictw.

No dobra… to co mam wybrać?

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej współpracy, dobrej dystrybucji i możesz sobie pozwolić na zainwestowanie w wydanie swojej publikacji, najlepszym wyborem wydaje się być System Wydawniczy Fortunet. Najlepiej jednak przekonaj się sam i sprawdź 3 kroki do wydania własnej książki na takich zasadach.

Kto wie? Może Twoja książka okaże się prawdziwym bestsellerem?

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.