Cenzura na YouTube

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

The-Next-Day

Najnowszy teledysk Davida Bowiego do utworu “The Next Day” został usunięty z serwisu YouTube, gdyż uznano go za obrazoburczy.

Teledysk z gwiazdami

O zaangażowaniu takich gwiazd jak te z teledysku do The Next Day marzy niejeden reżyser, szczególnie że w rolę księdza wcielił się Gary Oldman (“Harry Potter i Czara Ognia”, “Batman – Początek”, “Nienarodzony”). Naznaczoną stygmatami prostytutkę zagrała Marion Cotillard (“Incepcja”, “O północy w Paryżu”, “Mroczny Rycerz powstaje”), a w Chrystusa wcielił się David Bowie.

Świat Sigismondi

Już na samym początku teledysku gwiazdy bawią się w specyficznym miejscu, które z jednej strony trochę przypomina kościół, a z drugiej dom publiczny. Cotillard przechadza się w bieliźnie, kardynał pije przy barze, na środku tańczą prostytutki, a to wszystko dzieje się przy muzyce Bowiego – mesjasza. Za wyreżyserowanie teledysku “The Next Day” odpowiada Floria Sigismondi.

Album zatytułowany “The Next Day” ukazał się w 2013 roku i szybko przyniósł Bowiemu 1 miejsce listy Billboard 200.

Podobne artykuły :