5 pomysłów na prezent dla mola książkowego

prezent-dla-czytelnika

Znalezienie prezentu dla osoby, która uwielbia czytać na pierwszy rzut oka wydaje się prostym zadaniem: zakup nowej książki!

Najczęściej jednak okazuje się, że wybór takiego prezentu jest typowym przykładem uszczęśliwiania kogoś na siłę, bo z reguły obdarowana osoba nie jest zainteresowana otrzymanym tytułem lub już dawno go przeczytała. Co zatem wybrać na prezent dla mola książkowego, który potrafi całymi dniami przesiadywać nad książkami?

Przygotowaliśmy listę pięciu propozycji prezentów dla miłośników książek, które naszym zdaniem spodobają się każdemu lubiącemu czytać. Mamy nadzieję, że dzięki niej zakupy prezentów staną się o wiele prostsze i przyjemniejsze.

1. Zakładka do książek – niezbędna w każdej sytuacji

Mogłoby się wydawać, że ktoś kto lubi czytać na pewno ma przynajmniej kilka zakładek. Często jednak można spotkać czytelników, którzy zaznaczają strony różnymi karteczkami, co nie jest wygodne. Tym samym zakup zakładki do książek może być najprostszym, a zarazem najbardziej trafionym prezentem. Wybór zakładek jest obecnie na tyle duży, że oprócz standardowych zakładek wykonanych z grubego papieru dostępne są również zakładki metalowe czy też plastikowe.

2. Voucher na zakupy w księgarni internetowej – idealny prezent dla czytelnika

Ta propozycja prezentu to nasz faworyt, szczególnie że z takim voucherem obdarowana osoba może kupić dowolną książkę i na pewno nie będzie rozczarowana prezentem. Zalety vouchera prezentowego są oczywiste: wręczany prezent jest zgodny z zainteresowaniami czytelnika, a jednocześnie nie ma ryzyka, że ktoś otrzyma źle wybraną pozycję. W dodatku voucher – w zależności od okazji – może być prezentem o niskiej lub wysokiej wartości, co sprawia, że jest niezwykle uniwersalnym prezentem. Jedyną rzeczą o której warto pomyśleć przed zakupem takiego prezentu jest to, czy wybrana księgarnia posiada w ofercie kategorie książek, które będą interesujące dla obdarowanego czytelnika. Z tym jednak nie powinno być problemów, szczególnie że prawiek każdy sklep posiada w swojej ofercie publikacje z przeróżnych kategorii. Dobrym przykładem jest księgarnia PWN, która oferuje szeroki wybór książek na każdą okazję.

3. Kubek – uniwersalny prezent

Powszechnie wiadomo, że dobry kubek jest dobry na każdą okazję, a czytelnikowi z pewnością umili czas spędzony nad lekturą ulubionego tytułu. Ogromny wybór kubków z rozmaitymi cytatami, bohaterami filmów i gier, a przy tym w różnych kształtach i kolorach sprawia, że jeżeli ktoś poświęci trochę czasu na poszukiwania, to na pewno znajdzie idealny kubek na prezent. Warto jednak pamiętać, że wciąż będzie to… kubek, czyli najprostszy pomysł na prezent.

4. Podpórka na książkę – przydatny gadżet dla czytelników

Jedyną sytuacją, w której podpórka pod książkę mogłaby być nietrafionym wyborem jest wręczenie jej czytelnikowi, który preferuje ebooki. We wszystkich innych przypadkach taki prezent na pewno będzie przydatny obdarowanej osobie, szczególnie że nawet czytelnicy dysponujący niewielką kolekcją książek zawsze chcą je odpowiednio wyeksponować na półce. Dzięki podpórkom można osiągnąć odpowiedni efekt, a jednocześnie uporządkować posiadany księgozbiór.

5. Mini lampka wpinana w książkę – wygoda i komfort czytania

Podobnie jak w przypadku podpórki, lampka przyda się każdemu kto preferuje tradycyjnie wydane książki. Dzięki niej można czytać praktycznie w każdych warunkach i to bez utrudniania zasypiania pozostałym domownikom. Ceny takich lampek zaczynają się już od kilkunastu złotych, więc zakup takiego prezentu nie będzie się wiązał z dużymi kosztami.

Która z naszych propozycji jest Waszym zdaniem najbardziej trafiona? A może macie własne pomysły na prezent dla mola książkowego? Jeżeli tak, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.