Aupair w Stanach Zjednoczonych – co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz

aupair-usa

Zarobkowanie za granicą, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, to nadal bardzo dobry sposób na zarobienie większej kwoty. Wielu ludzi, zwłaszcza młodych, decyduje się na wyjazd w przerwie wakacyjnej między kolejnymi latami studiów lub w czasie tak zwanego gap year.

To świetny sposób nie tylko na zarobienie większej kwoty, lecz także na zebranie wyjątkowych doświadczeń. Ciągle jedną z najbardziej popularnych prac tego typu jest aupair, czyli opiekunka do dzieci z opcją mieszkania.

Aupair w USA – co musisz wiedzieć

Aupair, czyli niania, to bardzo ciekawa praca dla kobiet. Nie jest tak ciężka, jak praca w knajpach lub na produkcji. Wymaga jednak nieco więcej niż podstawowej znajomości języka. Musisz znać angielski na tyle, by móc bez przeszkód dogadać się i z rodzicami, i z dzieckiem. Najczęściej jednak nie musisz poświadczać tego żadnym certyfikatem.

Aupair to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musisz przejmować się zakwaterowaniem. Dostajesz pokój w domu rodziny, która cię zatrudnia. Oczywiście nie oznacza to, że cały czas jesteś z dziećmi – masz normalny, płatny urlop i ustalone godziny pracy oraz dni wyjść. Nie musisz martwić się także o wyżywienie, dlatego koszty pobytu za granicą są minimalne. Do twoich obowiązków należy w zasadzie opieka nad dzieckiem, zapewnianie mu zabaw i kreatywne spędzanie z nim czasu. Oczywiście bardzo często do tego wlicza się także przygotowywanie posiłków i podawanie maluchom jedzenia.

Korzyści pracy za granicą

Poza oczywistymi korzyściami finansowymi, taka praca ma jeszcze wiele innych zalet. To może być przygoda życia, oczywiście o ile ją potraktujesz w taki sposób. Możesz wykorzystać ten czas na poznawanie kultury Amerykanów, dowiadywać się o ich stylu życia, obserwować rynek. To także świetna okazja do zwiedzania i chłonięcia nowych doświadczeń i widoków. Każdy spacer z dzieckiem może być ekscytujący i sprawiać, że dowiesz się czegoś nowego.

Nie do przecenienia jest także bezpośredni kontakt z native speakers tego języka. Nic tak nie rozwija umiejętności językowych, jak ciągła konieczność używania go. Nawet nie zauważysz, jak do głowy wpadają ci nowe słówka i konstrukcje zdaniowe, otworzysz się i zaczniesz mówić coraz więcej i więcej. Po powrocie do kraju taką znajomość języka doceni z pewnością każdy nowy pracodawca.

Zdaj się na profesjonalistów

Żeby jednak wyjazd zarobkowy nie zmienił się w koszmar, warto zorganizować go w odpowiedni sposób. Nie rób tego samodzielnie, raczej zdaj się na profesjonalistów. Jeśli zdecydowałaś się na zostanie nianią w Stanach Zjednoczonych, koniecznie zgłoś się do programu Au Pair in America. Na stronie https://www.aupair.aifs.pl/ możesz znaleźć informacje o tego rodzaju wyjazdach.

Firma od lat zajmuje się organizowaniem wyjazdów zarobkowych. Dzięki nim nie jedziesz w ciemno i od razu trafiasz do odpowiedniej rodziny. Oczywiście firma znajduje wyłącznie uczciwych pracodawców, którzy zapewnią ci płatny urlop i dni wolne od pracy. W razie potrzeby możesz także liczyć na ich pomoc. Automatycznie zostajesz także ubezpieczona i w razie wypadku czy jakiś problemów błyskawicznie zostanie udzielone ci wsparcie. Co więcej, organizatorzy tego programu sponsorują ci bilet do Stanów. Dzięki temu koszty, które musisz ponieść są naprawdę minimalne. Zyski natomiast trudno przecenić.