Bohaterowie Marvela – Hellcat (Patsy Walker)

Hellcat-bohaterka-Marvela

Patricia Walker Hellstorm jest poszukiwaczką przygód o niebieskich oczach, która przywdziała stary kostium Greer Nelson i dołączyła do grupy Avengers.

W świecie superbohaterów znana jako Hellcat, dziewczyna posiada zdolności psioniczne. Jest również dobrze wysportowana i potrafi zaskoczyć swoimi umiejętnościami akrobatycznymi. Największymi sojusznikami Patsy Walker są Beast, Firestar i Valkyrie.

Niestety, po poślubieniu Daimona Hellstorma bohaterka umarła. Bohaterowie Hawkeye i Thunderbolts postanowili jednak uratować ją z Piekła, co zakończyło się sukcesem.

Zobacz również: Crystal – bohaterka komiksów Marvela

Pasty Walker – dziewczyna z komiksu

Najciekawsze jest dzieciństwo tej komiksowej bohaterki. Nastoletnia Pasty Walker była bowiem bohaterką komiksu, którego autorką była jej matka. Z czasem jednak komiks się skończył i do momentu znalezienia stroju Greer Nelson dziewczyna żyła jak każda zwyczajna nastolatka.

Encyklopedia Avengers

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nieznanych w Polsce bohaterów z bogatego uniwersum Marvela, na pewno zainteresuje Cię publikacja Marvela: Avengers. Encyklopedia postaci. Pod TYM linkiem kupisz ją o prawie dziesięć złotych taniej.