Jak kupić pierwszy instrument?

zakup-instrumentu-muzycznego

Na wstępie należy jednak wspomnieć o dwóch rzeczach: po pierwsze, dobry sprzęt muzyczny wcale nie musi kosztować dużo, aby dostarczał przyjemności płynącej z gry, a po drugie nie można oczekiwać, że najtańszy – często wykonany z niskiej jakości materiałów – instrument będzie dobrze brzmiał.

Należy więc spróbować znaleźć złoty środek i kupić dobry instrument w atrakcyjnej cenie. W tym miejscu warto wspomnieć o takich miejscach w sieci, jak sklep muzyczny hurtowniamuzyczna.pl, gdzie można znaleźć różne rodzaje instrumentów (od gitar, przez perkusje, a na sprzęcie dla DJ-ów skończywszy) w atrakcyjnych cenach.

Zakup instrumentu muzycznego

W przypadku osób, które kompletnie nie znają się na instrumentach i dopiero myślą o postawieniu pierwszych kroków w muzyce, częstym błędem jest ukrywanie przed sprzedawcą swojej niewiedzy i udawanie, że zna się na sprzęcie muzycznym. Nie ma to sensu przede wszystkim dlatego, że nie dość, że sprzedawca i tak szybko pozna, który z klientów naprawdę zna się na instrumentach muzycznych, to dodatkowo rezygnując z jego pomocy można się pozbawić szansy na udany zakup, z którego byłoby się zadowolonym nawet po dłuższym czasie.

Wybór instrumentu

Czasami problem pojawia się już na etapie wyboru instrumentu, na którym chciałoby się grać. Jednego dnia kusząca może się wydawać kariera gitarzysty, a innego ciekawiej prezentować się będzie gra na perkusji lub puszczanie muzyki w klubach. Rozważając dostępne opcje warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:1. Czy będę miał gdzie przechowywać dany instrument?

2. Czy będę miał gdzie na nim grać?3. Czy będę miał motywację, aby samodzielnie nauczyć się gry (lub znajdę kogoś, kto mi w tym pomoże)?

4. Czy gra na takim instrumencie sprawi mi przyjemność?

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości najlepiej udać się do znajomego lub odwiedzić sklep, który ma interesujący nas instrument i zwyczajnie wziąć go do ręki. Chociaż za pierwszym razem nie uda się na nim zagrać, to warto wypróbować kilka różnych instrumentów, aby mieć jakieś porównanie. Wiele przydatnych informacji dla początkujących muzyków można również znaleźć w dziale FAQ sklepu muzycznego. Wśród znajdujących się tam artykułów dostępne są liczne poradniki na temat zakupu sprzętu, zasady ich działania, nagrywania własnej twórczości oraz innych tematów, które prędzej czy później zainteresują każdego, kto chce się uczyć gry na jakimś instrumencie.