Jak łatwo i szybko umyć okna?

myjki-do-okien

Osoby starsze pamiętają zapewne jeszcze czasy okien drewnianych, których umycie zabierało ogrom czasu i energii. Konieczne było ich wcześniejsze rozkręcenie, co zabierało niestety cenny czas.

Kilkanaście takich okien w domu sprawiało, że była to czynność, którą każda z Pań chciała uniknąć.

Wszystko się zmienia

Z biegiem lat wymianie uległy okna – w mało których domach znajdują się jeszcze stare, drewniane okna. Dziś większość to już nowoczesne plastikowe bądź drewniane wersje, których mycie dla wielu Pań to czysta przyjemność. Osoby młode, szukają udogodnień, nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą im zaoszczędzić tak cenny czas i wykorzystać go na dużo przyjemniejsze rzeczy niż całodzienne porządki w domu. Miski z wodą i płynami do mycia, różne rodzaje ściereczek, ręczniki papierowe, wyszukane sposoby na pozbycie się smug i zacieków odeszły w zapomnienie. Owszem – jest wiele Pań, które do tej pory uważa, że nic tak dobrze nie umyje okna jak woda z octem i przetarcie szyby czarno-białą gazetą.

Jak jednak szybko i dobrze umyć okna?

Dość popularne ostatnimi czasy stały się myjki do okien. Myjki nie tylko pozwalają na szybkie i bezproblemowe umycie okien ale przede wszystkim ułatwiają mycie okien na wysokościach. Nie raz zapewne musiałaś obmyślać plan jak dostać się do okna na wysokości 3 metrów. Mycie okien na drabinie nie jest komfortowe, zwłaszcza dla osób posiadających lęk wysokości. Posiadając myjkę do okien z dodatkowym drążkiem nie musisz się już martwić wysokościami. Ponadto, umożliwia ona mycie podróżnym kątem – pod ukosem, poziomo czy nad głową – idealnie zbiera wodę, więc nie musisz obawiać się, że „coś” będzie kapać Ci na głowę. Myjki takie najczęściej działają na podstawie akumulatorów – dzięki automatycznemu trybowi gotowości, zużywa ona energię dopiero w momencie zetknięcia się z szybką. Pozwala to umyć ponad 100 m2 powierzchni bez konieczności ładowania akumulatora.

Czyż nie warto pomyśleć o takim rozwiązaniu w Twoim domu? Zbliżające się święta to idealny moment na zrobienie sobie bądź najbliższym prezentu.