Jak nauczyć się grać na gitarze basowej? Z pomocą samouczka!

gitara-basowa-nauka-gry

O umiejętności grania na gitarze basowej marzą tysiące osób. To piękny instrument, o niesamowicie klimatycznym brzmieniu. Prawda jest taka, że gdyby nie gitara basowa, wiele utworów nie przeszłoby do historii światowej muzyki.

Jak zatem zacząć swoją przygodę z gitarą basową i nauczyć się grać? Wystarczy zainwestować w dobry samouczek. A skoro o nim mowa, to nie ma lepszego wyboru niż: „Gitara basowa. Szybki start” – autorstwa Phelippe Bassatti’ego. Oto wszystko, co warto o niej wiedzieć!

Samouczek gry na gitarze basowej – jak go wybrać?

Wybierając samouczek warto zwrócić uwagę na kilka czynników. – Przede wszystkim należy wybierane rozwiązanie idealnie dopasować do swoich potrzeb, zaawansowania i możliwości. Prawda jest taka, że na rynku jest wiele poradników tego rodzaju i kluczem do sukcesu jest wybór tego, z którym rzeczywiście nauczymy się grać na gitarze. Oczywiście, należy pamiętać, że sam samouczek to tak naprawdę początek. Kluczowy jest również czas poświęcony na ćwiczenia, systematyczność i upór. Bo z grą na gitarze jest jak ze wszystkim: trzeba sobie dać na to trochę czasu – mówi przedstawiciel księgarni internetowej vesper.pl, które samouczek gry na gitarze znajdziecie tutaj.

Dlaczego „Gitara basowa. Szybki start” to wyjątkowy samouczek do nauki gry na gitarze?

Gitara basowa to jeden z najważniejszych instrumentów w każdym zespole. Wraz z perkusja należy do sekcji rytmicznej i jej brzmienie tak naprawdę stanowi fundament każdego utworu. Nic zatem dziwnego, że prawdziwą sztuką jest nauka gry na gitarze basowej … w zespole. – I właśnie tego uczy ten poradnik. Jest tak napisany i skonstruowany, że przybliża nie tylko tajniki samej gry, ale również przygotowuje do grania w zespole – co jest niezwykle ważne. Poza tym samouczek nie skupia się tylko na nauce grania, ale również na specyfice grania różnych gatunków muzycznych. Pomaga w tym załączona do książki płyta DVD – dodaje nasz ekspert vesper.pl.