Jak urządzić pokój dla gracza?

monitor-dla-gracza

Dla nastolatka liczą się zupełnie inne rzeczy niż dla nas, ale jedno jest pewne – własny pokój to dla niego podstawa! Zapewnia prywatność, której zaczyna potrzebować, staje się jego azylem, ale może też stanowić miejsce rozrywki.

Przekonaj się, jak urządzić pokój dla gracza i zrób swojemu dziecku niespodziankę. Acer, iiyama czy Samsung – monitor do gier to podstawa, ale będziesz potrzebować jeszcze kilku rzeczy. Poniżej dowiesz się więcej!

Pokój to miejsce do spania, nauki w spokoju, spotkań ze znajomymi, ale i rozrywki. Nie oszukujmy się, że jest inaczej. Jeśli Twój syn spędza wiele czasu na graniu na komputerze lub konsoli, śledzi nowinki technologiczne, wymieni jednym tchem różnice między poszczególnymi generacjami flagowych smartfonów, zrób mu niespodziankę! Podpowiadamy, jak urządzić idealny pokój dla nastoletniego gracza. Lista zakupów jest wprawdzie długa – znajdują się na niej m.in. monitor QLED czy gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Konsola czy komputer?

Zanim jednak zaczniesz urządzać pokój nastolatka, sprawdź, na czym gra najczęściej. Monitor QLED przyda się do komputera, ale może woli konsolę? Rodzice często mają problem z określeniem, jakie ich dziecko lubi gry, czy woli komputer od konsoli itd. Jeśli to drugie, musisz odpowiednio rozplanować przestrzeń. Komfort jest tu mianowicie najważniejszy, aby czerpać radość z rozgrywek. Telewizor należy umieścić na wysokości wzroku, a więc na przykład na meblościance lub szafce RTV. Monitor dla graczy będzie zaś kompatybilny w komputerem.

Wygodny fotel

Acer czy Samsung? Monitor dla gracza to ważna kwestia, ale najpierw wybierz podstawowe elementy, jak np. fotel. W pokoju nastolatka bezwzględnie musi znaleźć się wygodny i odpowiednio dobrany fotel. Zwróć uwagę, czy jest miękki i ma stabilne oparcie, a także szeroki zakres regulacji. Co więcej, w wybranych sklepach znajdziesz także multimedialny fotel dla gracza! Wyróżnia go ergonomiczny kształt i głośniki z subwooferem. Można odnieść wrażenie, że trafia się wprost do świata widzianego na monitorze QLED lub innym.

Wybierz biurko

Jeśli masz już wybrany fotel i monitor dla graczy, pomyśl o biurku. Właściwie dobrane biurko umożliwi dziecku nie tylko wygodne odrabianie pracy domowej, ale także doznawanie rozrywki. To bardzo ważne, bo zajmowana pozycja musi być zdrowa dla kręgosłupa. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość i wysokość blatu biurka. Polecamy modele z szufladami, a zyskamy miejsce na gry i inne gadżety.

W pokoju nastolatka pasjonującego się nowymi technologiami mogą przeszkadzać nam kable. Warto pomyśleć o ich ukryciu, na co jest wiele sposobów, m.in. specjalne pojemniki.