Jak wybrać odpowiedni kurs językowy?

jezyki-obce

Szkoły językowe konkurują ze sobą pod względem cen w walce o klienta. Ważne by za promocyjną ceną stała też wysoka jakość kursu. Nie ma nic złego w tym, że wybierzemy tanie kursy językowe, ale koniecznie sprawdźmy, czy organizator zadbał o każdy aspekt edukacyjny i organizacyjny.

Wybór szkoły językowej

Szkoła językowa powinna mieć akredytację renomowanej instytucji, takiej jak British Council. Ważne jest też jakimi pomocami dydaktycznymi dysponuje placówka, ile lat doświadczenia w nauczaniu ma za sobą, a także czy kadra lektorska jest wykwalifikowana i kompetentna.

Nauka języka obcego za granicą

Ciekawą formą intensywnej i przy tym motywującej nauki języka obcego, jest wyjazd zagraniczny. Zajęcia organizowane przez Świat Wyjazdów, prowadzone są w grupach międzynarodowych, co znacznie przyspiesza proces nauczania i motywuje do komunikowania się w języku obcym. Takie okoliczności to też niezapomniana okazja do nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z całego świata. Uczniowie kwaterują się u rodzin goszczących, co stwarza dodatkową okazję do żywego kontaktu z językiem, ale też poznania kultury i obyczajów danego miejsca.

london21

Nauka języka obcego połączona jest ze zwiedzaniem, a więc łączy edukację historyczną i geograficzną. Zarówno podróżowanie, jak i nauka języków obcych, która towarzyszy wyprawie, mogą stać się życiową pasją, a więc korzyścią z kursu zagranicznego jest coś o wiele więcej, niż wiedza.

Powierz dobór kursu specjalistom!

Wybór odpowiedniego kursu językowego za granicą można powierzyć specjalistom. Świat Wyjazdów pomoże dobrać odpowiednią ofertę do wieku, potrzeb i zainteresowań uczestnika. W ofercie są między innymi zagraniczne kursy językowe o profilu biznesowym. Na zagranicznym kursie można szlifować angielski, hiszpański i niemiecki. Najmłodszy uczestnik musi mieć skończone 16 lat.

Języka obcego można uczyć się zarówno w tętniącym atrakcjami i tempem życia mieście, ale też nieopodal plaż i relaksacyjnych widoków. Wszystko zależy od temperamentu ucznia i jego preferencji.