Jak zacząć przygodę z grą na perkusji?

granie-na-perkusji

O zostaniu gwiazdą rocka marzy wiele osób, jednak zdecydowana większość z nich nigdy nie wykonuje nawet najmniejszego kroku w stronę podjęcia próby realizacji takich marzeń.

Jest to o tyle dziwne, że obecnie porządny sprzęt muzyczny można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, a jeżeli skorzysta się z dobrego sklepu muzycznego to sprzedawca na pewno pomoże w doborze takich rozwiązań, z których klient będzie w pełni zadowolony. Tym samym skoro rozpoczęcie przygody z graniem nie wymaga specjalnej wiedzy ani też nie wiążę się z dużymi wydatkami, może warto w końcu spełnić marzenia i po prostu zacząć grać?

Perkusja jako idealny instrument dla początkującego muzyka

Wbrew pozorom wybór instrumentu ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie, bo wiele osób i tak po jakimś czasie go zmienia, a dodatkowo umiejętność gry na innych instrumentach zawsze może okazać się przydatna. Chcąc mieć jednak pewność, że wybrany instrument szybko się nie znudzi i granie na nim będzie dawało wiele radości, warto sięgnąć po coś sprawdzonego i popularnego. Idealnym wyborem wydaje się być gra na perkusji, za którą przemawiają liczne argumenty.

Przede wszystkim początkujący muzycy nie mają problemów z dostępem do ogromnej bazy materiałów, z których mogą się uczyć gry na perkusji. Są one dostępne również w formie bezpłatnych poradników wideo, dzięki czemu można w krótkim czasie poczynić duże postępy w graniu i to bez potrzeby zapisywania się do szkoły muzycznej lub chodzenia prywatnie na naukę grania.

Za perkusją przemawia również to, że jeżeli na początku wybierze się odpowiedni sprzęt, to posłuży on przez wiele lat. Początkujący muzycy mogą natomiast przejrzeć kategorię zawierającą akcesoria idealne na początek i na pewno wybiorą coś dla siebie. W razie wątpliwości lub w celu uzyskania porady związanej z wyborem perkusji, warto skontaktować się z doradcami zatrudnionymi w sklepie muzycznym. Można to zrobić drogą telefoniczną, mailową lub przez czat.

Wybierając perkusję jako swój instrument do grania bez najmniejszego problemu można znaleźć kogoś, kto za niewielkie pieniądze zgodzi się udzielać lekcji. Trzeba tylko pamiętać o najważniejszym, czyli o regularnych ćwiczeniach. W przeciwnym razie nawet najlepsza perkusja nie sprawi, że będzie się dobrze grało, o czym wielu początkujących muzyków niestety zapomina.

Na koniec warto wspomnieć również o tym, że perkusiści mają dużo łatwej jeżeli chodzi o znalezienie zespołu, bo o ile wśród gitarzystów czy wokalistów można przebierać, to dobrze grający perkusiści zawsze są zajęci i mają już zespół, w którym się udzielają.