Marka SALVATORE FERRAGAMO – najważniejsze fakty

Marka SALVATORE FERRAGAMO - najważniejsze fakty

Historia marki Salvatore Ferragamo to klasyczna opowieść o karierze w amerykańskim stylu – od pucybuta do milionera. Założyciel marki bowiem swoją sukces zbudował na butach. To one sprawiło, że stał się jednym z największych nazwisk światowej mody i branży perfumeryjnej. Jaka jest historia Salvatore Ferragamo?

Włoskie korzenie

Salvatore Ferragamo urodził się 1898 roku w maleńkim miasteczku Bonito ok. 100 km od Neapolu. Wychowywał się w licznej biednej rodzinie. Pierwsze buty uszył już w wieku 9 lat dla swojej siostry. 2 lata później został wysłany do lokalnego szewca na przyuczenie. I tak zakończył w wieku 13 lat i wtedy otworzył swój pierwszy warsztat. I tak by mogła zakończyć się jego kariera, gdyby w 1914 roku nie wyemigrował do Ameryki – Bostonu. Jego pierwszym zajęciem była praca w fabryce butów kowbojskich, później uruchomił swój własny biznes w Santa Barbara. Swoim klientom proponował buty piękne i wygodne – dopasowane do stopy właściciela. Sława butów szybko dotarła do filmowych gwiazd, które chciały zakupić obuwie szyte na miarę. Z czasem Salvatore swój biznes przeniósł do Hollywood, aby w końcu w latach 20. XX wiek powrócić do Włoch. W tym czasie stale rozwijał ofertę swojej marki o torebki i odzież, aby w końcu zaproponować luksusowe perfumy Salvatore Ferragamo.

perfumy-dla-kobiet

Elegancja i wyrafinowanie w szklanej butelce

Perfumy Salvatore Ferragamo podobnie jak jego buty czy odzież to kwintesencja elegancji i wyrafinowania. Stworzone perfumy i wody perfumowane od początku zachwycały subtelnym pięknem zarówno w zakresie buteleczek, jak i kompozycji zapachowej. Dla kobiet Salvatore Ferragamo przygotował pachnidła eleganckie, a zarazem tajemnicze, natomiast mężczyznom zaproponował wonie stanowcze, zmysłowe, charyzmatyczne. Perfumy Salvatore Ferragamo w różnych odsłonach dostępne są na https://www.perfumeria.pl/collections/salvatore-ferragamo.

dobre-perfumy

Najsłynniejsze projekty Salvatore Ferragamo

Salvatore Ferragamo jest dziś jednym z najważniejszych domów mody na mapie Europy. Jego projekty są znane i rozpoznawalne przez wielu. Standardowym produktem marki są klasyczne baleriny Varina. Ich fanką jest m.in. Olivia Palermo. Charakterystyczne są również długie, zwiewne sukienki z lekkiego materiału marki Ferragamo. Zakładają je największe sławy i często goszczą one na czerwonych dywanach. Po ubrania włoskiego domu mody chętnie sięgają też panowie. Wielkim fanem doskonale skrojonych garniturów jest Ryan Gosling. W przypadku perfum Salvatore Ferragamo znany jest przede wszystkim z zapachu dla kobiet Incanto Shine.