Mieszkaj jak Bruce Lee

Miłośnicy filmów karate, a w szczególności produkcji z udziałem Bruce’a Lee, mają teraz wyjątkową okazję, aby żyć jak słynny mistrz kung fu.

Dom Bruce’a Lee

Wynika to z tego, że jego dawna posiadłość zostanie wystawiona na sprzedaż. Wcześniej planowano przekształcić ją w muzeum, ale władze regionalne Hongkongu nie dogadały się z właścicielem posiadłości, Yu Panglinem. W związku z tym miliarder zapowiedział, że sprzeda nieruchomość za 23 mln dolarów.

Aktualnie w domu Bruce’a Lee mieści się motel, w którym można wynajmować pokoje na godziny. Nowy właściciel będzie musiał zainwestować w remont, gdyż jest on pilnie potrzebny.

Odrzucony projekt rozbudowy

Rozmowy Yu Panglina z władzami Hongkongu zostały przerwane po tym, jak te ostatnie odrzuciły propozycję podwyższenia budynku o trzy piętra i stworzenia tam ośrodka sztuk walk, sali kinowej oraz biblioteki.

Poza szczęśliwcem, któremu uda się zakupić dom Bruce’a Lee, fani tego mistrza kung fu będą musieli jeszcze trochę poczekać, zanim zostanie stworzone miejsce godnie upamiętniające jego osiągnięcia.