Muzyczne zabawy edukacyjne

Muzyczne zabawy edukacyjne

Zabawy edukacyjne najczęściej kojarzą się albo z czymś, co wymaga wysokich nakładów finansowych.

Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba ponosić kosztów zakupu drogich akcesoriów, aby można było zorganizować ciekawe zabawy edukacyjne dla najmłodszych.

Muzyczne rurki Bum Bum

Przykładem instrumentu, który pomimo swojej prostoty pozwala przeprowadzić wiele interesujących zabaw, a przy tym nigdy się nie nudzi są Boomwhackers. W Polsce wiele osób kojarzy je pod nazwą Bum Bum Rurki. Dzięki prostej konstrukcji rurki oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach, a jednocześnie są wyjątkowo trwałe.

Rurki idealnie sprawdzają się w takich obszarach jak nauka, integracja oraz zabawa. Są chętnie wybierane przez nauczycieli chcących urozmaicić zajęcia, animatorów pracujących z dziećmi, rodziców szukających oryginalnego instrumentu dla swoich pociech oraz artystów, którzy stawiają na nieszablonowe rozwiązania.

Nauka przez zabawę

Od dawna wiadomo, że nauka przez zabawę jest nie tylko najprzyjemniejsza, ale też przynosi długotrwałe efekty. Bum Bum Rurki pozwalają rozwijać sprawność ruchową u dzieci oraz ich wrażliwość muzyczną.

Na stronie http://www.bumbumrurki.pl można znaleźć wiele ciekawych propozycji zabaw z wykorzystaniem rurek. Zostały one podzielone na takie kategorie jak rytm, melodia, harmonia, taniec, sport, wyobraźnia oraz plastyka. Zawsze też można liczyć na profesjonalne wsparcie zespołu odpowiedzialnego za Bum Bum Rurki. Obejmuje ono między innymi prezentację podstawowych oraz zaawansowanych zastosowań rurek, metody pracy z utworami muzycznymi oraz porady na temat tego jak zwiększyć zaangażowanie dzieci podczas zajęć lub lekcji.

Zainteresowanie rurkami Boomwhackers

O skuteczności rurek muzycznych Boomwhackers świadczą nie tylko opinie specjalistów i pedagogów, ale również liczne wyróżnienia i nagrody, które produkt otrzymał w Polsce oraz za granicą. Najlepszym potwierdzeniem skuteczności zabaw edukacyjnych wykorzystujących Bum Bum Rurki jest jednak zadowolenie dzieci. Praktycznie po każdych zabawach z wykorzystaniem tych akcesoriów dzieci wykazują zainteresowanie tematem i chcą kontynuować dalszą zabawę. Warto więc z tego skorzystać i zaopatrzyć się w takie pomoce na potrzeby własnych działań.