Najpoczytniejsze polskie powieści sensacyjne

polskie-powiesci-sensacyjne

Literatura sensacyjna ma wielu zwolenników, gdyż cechuje ją wartka akcja, wątek kryminalny, nutka tajemnicy, a także bohaterowie z krwi i kości.

To również thrillery, które potrafią przestraszyć czytelników. Interesująca akcja naprawdę może wciągnąć na kilka długich godzin! Oto powieści sensacyjne cieszące się wyjątkowym uznaniem – sprawdź nasz TOP 3.

Perfekcyjna struktura fabuły i wartka akcja to najważniejsze cechy literatury sensacyjnej. Oczekujemy intrygujących zwrotów akcji i wartkich dialogów, ale też licznych elementów zaskoczenia. Dobry kryminał czy thriller rozwija logiczne myślenie, a także zapewnia porcję rozrywki. Nic zatem dziwnego, że popularność tego gatunku błyskawicznie rośnie. Sprawdziliśmy, które powieści sensacyjne polskich autorów cieszą się największym uznaniem czytelników – oto nasz TOP 3.

Paulina Świst – „Podejrzany”

Do niedawna Daniel Wyrwa był żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, z kolei Maria Zimnicka aplikantką adwokacką, której kariera miała się niebawem zacząć. Jednak Daniel nie cieszył się dobrą reputacją – miał kłopoty z narkotykami, przestrzeganiem prawa, nielegalnymi działaniami, skłonnością do bójek i przemocy.

Gdy Maria urodziła dziecko, ten przebywał na odwyku. Wkrótce dziewczyna wzięła ślub z kolegą z dzieciństwa… Co było dalej? Musie sami przeczytać – powieść zdecydowanie wciąga. Błyskotliwy język, wciągająca fabuła i dobre dialogi to mocne strony książki.

Wojtek Miłoszewski – „Farba”

Zygmunta Miłoszewskiego nikomu nie trzeba przedstawiać, tymczasem rok temu, w maju 2017 roku, zadebiutował jego brat, Wojciech. „Inwazja” szybko stała się bestsellerem, a zatem doczekała się kontynuacji. „Farba” to drugi tom z tej serii, równie udany.

Gdy Polska przegrywa wojnę, a Rosjanie odzyskują potęgę, rozpoczynają też rusyfikację. To czas kontroli wszystkich obszarów życia polskich obywateli. Ponownie zaskoczy nas styl Miłoszewskiego, jego umiejętność prowadzenia akcji, wciągające dialogi – to kawałek mocnej polskiej sensacji.

Mariusz Czubaj – „Dziewczynka z zapalniczką”

To kolejna książka, która wciąga już od pierwszych stron. Mroczny kryminał zbudowany został z trzymającej w napięciu fabuły, świetnych dialogów, zaskakujących zwrotów akcji oraz intryg. Czego chcieć więcej od tego gatunku?

Na Śląsku zostaje zastrzelony emerytowany policjant. Jego ciało znaleziono w bagażniku samochodu. Heinz rozpoczyna śledztwo, ale na zlecenie miejscowego gangstera. Sprawa nie jest jednak oczywista, ważne okażą się wydarzenia sprzed wielu lat, które złamały karierę Jacka Szymona. Wtedy to odkryto zmasakrowane zwłoki dziewczynki w czerwonych baletkach. Nigdy nie udało się rozwiązać tej sprawy, a teraz powróci ona po wielu latach…