Pięć rzeczy o których warto pamiętać przed zakupami w galerii

Pięć rzeczy o których warto pamiętać przed zakupami w galerii

Wizyta w galerii handlowej to doskonała rozrywka i relaks, szczególnie, gdy ma na calu wymianę garderoby, odwiedzenie kina czy lunch z przyjaciółmi. Ilość sklepów, punktów oferujących smakowite dania oraz miejsc, w których można wspaniale spędzić czas jest tak duża, że ciężko podjąć decyzje, do których z nich się udać. Przed odwiedzeniem galerii handlowej warto poznać wskazówki, które zapewnią udane zakupy.

1. Ustal budżet

Duża liczba sklepów w centrum handlowym Marywilska i innych galeriach oraz mnóstwo pięknych, modnych ubrań to pierwszy krok do wydania więcej, niż budżet przewidywał. Przed zakupami warto ustalić maksymalną kwotę, którą można przeznaczyć na ten cel i najlepiej nie zabierać ze sobą dużo więcej pieniędzy.

2. Zrób listę

Nawet stylistki modowe podkreślają, że zakupy bez listy kończą się wypełnieniem garderoby ubraniami, które do siebie nie pasują i których nie da się skomponować w spójną i modną stylizację. Dobrą metodą jest przejrzenie sklepów internetowych znanych marek i wytypowanie modeli, które zamierza się kupić lub choćby przymierzyć.

3. Zarezerwuj dużo czasu

Zakupy w pośpiechu nigdy nie kończą się niczym dobrym. Zwłaszcza sezonowe kupowanie ubrań wymaga odpowiedniej ilości czasu, dlatego nie warto pędzić na zakupy przed pracą czy umówioną wizytą u lekarza. Po powrocie do domu okazuje się najczęściej, że ubrania źle leżą, są za duże lub nieco ciasne w niektórych miejscach.

4. Ubierz się wygodnie

Choć zakupu to nie wspinaczka górska, w wysokich szpilkach stopy mogą zacząć boleć już po odwiedzeniu kilku pierwszych sklepów, a przecież niektóre centra handlowe mają kilka pięter! Warto postawić na wygodne trampki czy espadryle, które zapewnią stopom komfort i wygodę.

5. Zaproś kogoś bliskiego

Zakupy z siostrą, mamą czy przyjaciółką to zawsze ciekawa i przyjemna forma spędzania wspólnego czasu. Jeśli lubisz towarzystwo podczas zakupów lub chcesz, by ktoś doradził Ci przy wyborze sukienki lub spodni, umów się przed z wybraną osobą.