Seriale zagraniczne

Seriale-zagraniczne

Kraje takie jak Stany Zjednoczony czy Wielka Brytania bardzo próbują, by ich produkcje kinowe jak również serialowe zostały na wysokim poziomie.

W konsekwencji jakość obu gatunków jest równa, a czasem przeważają seriale. Wynika to z faktu, że widzowie są coraz bardziej wymagający i nawet najlepszy czas antenowy nie zapewni dobrych wyników oglądalności w przypadku słabej produkcji. Jak wiadomo jest to ważne, ponieważ oglądalność to wpływy z reklam, dzięki którym konkretny serial jest produkowany. Przewagą seriali zagranicznych jest fakt, że aktorzy muszą stawać na wyżach osobistych umiejętności, by widzowie byli zadowoleni. W Polsce jest zupełnie innych koncepcja „zaprojektowania seriali”. Polskie serial jest dla aktorów, a nie dla widzów, co przekazują ewidentnie statystyki.

Mieszkańcy Polski oglądają od niechcenia polskie produkcje, ponieważ nie mają wyboru. W czasie największej oglądalności emitowane są jedynie polskie produkcje, które konkurują ze sobą. Jest to powiązane z większymi zyskami stacji telewizyjnych niż w przypadku odkupienia pozwoleń od zagranicznych odpowiedników. Dialogi są monotonne, a cała fabuła w polskich serialach koncentruje się na życiu jakieś rodziny, czyli jest stosunkowo prosta do realizacji. Wszystkie dylematy polskich seriali prezentuje produkcja „Dlaczego ja? ”.

Najlepsze seriale mają rozbudowaną fabułą, która bazuje na takich gatunkach jak seriale fantasy czy seriale komediowe. Nawet zwykłe fabularne produkcje mają interesującą historię do opowiedzenia, a aktorzy faktycznie się starają. Dość znaczną zasługę robi także wykonanie danego serialu. Zasadniczym prym w produkcji znakomitych seriali pod tym kątem wiodą amerykanie, ponieważ w wielu sytuacjach produkują seriale bazujące na pierwowzorach z innych krajów. W konsekwencji są one lepsze, w tej chwili dzięki lepszemu zaangażowaniu wszystkich ludzi z produkcji. Na obronę polskich seriali można dodać, że producenci nie mają odwagi zainwestować dużych kwot w seriale fantasy, które bez wątpienia są najdroższe z wszystkich gatunków, niemniej jednak i także dobrze zarabiają. Producentom z Polski bardziej opłaca się iść na łatwiznę i produkować byle jaki serial, niż się zaangażować.

Mimo wszystkich istnieją w Polsce dobre produkcje serialowe, które stoją na wysokim poziomie. Co najlepsze – nie wzorują się na żadnej innej produkcji. Takimi przykładami są „Świat wg Kiepskich” , a dodatkowo „Siła Wyższa”. Oba seriale są komediowe, co w dobie kryzysu jest niesłychanie ważne.

Podsumowując cały artykuł warto mieć na uwadze, że polskie seriale, mimo że są gorszej jakości cały czas mają kilka do zaoferowania. Głównie w sferze fabuły, ponieważ efekty specjalne jak również wykonanie cały czas trzeba do wykwintnych krajów jak USA czy Wielka Brytania. Brak odpowiednich funduszy , a dodatkowo nierozumienie społeczeństwa powoduje, że polskie seriale bronią się innymi cechami.

W Polsce istnieje duże forum serialowe dla produkcji zagranicznych. Znajdują się na forum serialowym najlepsze seriale z takich krajów jak U. S. A czy Wielka Brytania, ponieważ to w tej chwili te dwa kraje wiodą prym w produkcji wybitnych seriali, które przyciągają widzów.