Tanie struny do gitary – czy taki zakup ma sens?

jakie-struny-do-gitary

Niezależnie od tego czy ktoś sięga po instrument sporadycznie czy też regularnie ćwiczy grę na gitarze, raz na jakiś czas po prostu trzeba wymienić struny.

Dzięki temu instrument odzyska właściwie brzmienie, a gra stanie się bardziej komfortowa. O ile doświadczeni muzycy nie mają większego problemu z zakupem nowych strun, to początkujący gitarzyści nierzadko poświęcają wiele czasu na przeglądanie opinii o poszczególnych strunach. Sytuacji nie ułatwiają ogromne różnice w cenach strun.

Zakup tanich strun gitarowych

Czy w związku z tym zakup tanich strun do gitary ma sens? A może jest to zwyczajna strata pieniędzy? Na początek warto przypomnieć, że zestawy strun różnią się nie tylko wspomnianą już ceną, ale przede wszystkim typem powłoki i grubością. Do tego dochodzi oczywisty wpływ rozpoznawalności marki na końcową cenę. Dlatego też nie zawsze jest tak, że drogie struny będą tymi o najwyższej jakości, a tanie nie będą nadawały się do grania.

W celu zdobycia nowych klientów coraz więcej cenionych producentów sprzętu i akcesoriów muzycznych postanawia wypuścić na rynek tańszą, ale jednocześnie wciąż dobrą serię produktów. Najlepszym przykładem jest słynny producent strun D’addario, z którego rozwiązań korzystają zarówno początkujący gitarzyści jaki i najlepsi muzycy. Poszczególne modele strun tego producenta różnią się wspomnianą już grubością i materiałem. To z kolei przekłada się na łatwość grania, brzmienie i wytrzymałość strun.

Żywotność strun

Niejednokrotnie tańsze struny charakteryzują się krótszą żywotnością, ale za to zapewniają świetne brzmienie, co równoważy ich wadę. Dla innych gitarzystów świeżość brzmienia może nie mieć większego znaczenia i takie osoby mogą preferować struny, które chociaż stracą początkowe właściwości, to będą w stanie posłużyć przez naprawdę długi czas.

Zakup tanich strun wcale nie oznacza złej jakości, zwłaszcza jeżeli klient zdecyduje się na coś z oferty znanych producentów. W przypadku wątpliwości zawsze warto poradzić się bardziej doświadczonych muzyków, zajrzeć na stronę www.strunygitarowe.pl lub po prostu poprosić o pomoc sprzedawcę. Wbrew pozorom dla tych ostatnich najważniejsze jest zadowolenie klienta, przez co wcale nie zależy im na sprzedaniu klientowi najdroższego produktu tylko takiego, który spełni jego oczekiwania. Przynajmniej tak to wygląda w porządnych sklepach, bo oczywiście zdarzają się niestety wyjątki…