Zakupy muzyki online

Zakupy muzyki online

Coraz więcej osób rezygnuje z kupowania muzyki wydawanej na płytach CD lub winylach na rzecz serwisów streamingowych. Chociaż jest to wygodne, to jednak takie rozwiązanie ma wiele istotnych wad.

Przede wszystkim trudno wówczas mówić o tworzeniu własnej kolekcji muzyki, a dla wielu miłośników dobrych brzmień istotne jest, aby mieć na półkach starannie wyselekcjonowane krążki. Rezygnując z ich zakupu na rzecz muzyki w formie cyfrowej nie ma się tak naprawdę niczego, bo jeżeli tylko przestanie się płacić abonament, to automatycznie traci się dostęp do wszystkich płyt.

Świetnie wydane płyty muzyczne

W przypadku tradycyjnych płyt z muzyką można natomiast w pełni delektować się danym wydawnictwem, na co często oprócz samej muzyki ma wpływ również okładka, starannie opracowana książeczka czy też inne dodatki, które wykonawcy niejednokrotnie dołączają do swoich krążków. Dzięki temu można lepiej poznać zamysł jaki przyświecał muzykom przy pracy nad danym krążkiem.

Wyjątkowe brzmienie płyt winylowych

Nie bez powodu płyty winylowe od kilku lat ponownie zyskują na popularności i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odmienić. Niepowtarzalne brzmienie jakie zapewnia płyta winylowa w połączeniu z dobrym sprzętem muzycznym jest nie do podrobienia i jeżeli ktoś uważa się za miłośnika dobrej muzyki, to z pewnością się z tym zgodzi. Wystarczy zresztą chociaż raz przesłuchać ulubioną płytę z takiego krążka, aby zauważyć ogromną różnicę w jej brzmieniu a tym, co oferują serwisy z muzyką. Nie trzeba być przy tym audiofilem, gdyż te różnice wyłapie praktycznie każdy słuchacz.

Wyszukiwarka płyt audio

Nie można również nie wspomnieć o wartości kolekcjonerskiej, szczególnie widocznej w przypadku płyt winylowych (chociaż również ceny niektórych wydawnictw CD sprzed kilku lat potrafią już osiągać na aukcjach naprawdę zawrotne kwoty). Jeżeli ktoś nie posiada takiej kolekcji, a chciałby zacząć zbierać płyty winylowe, to jest w tej komfortowej sytuacji, że coraz więcej artystów wraca do takiego formatu i wydaje swoje krążki w tradycyjny sposób. Bardzo przystępne ceny na płyty muzyczne oferuje między innymi sklep z muzyką, który specjalizuje się w krążkach z takich gatunków jak blues, jazz, pop czy też muzyka klasyczna. Oferta sklepu jest ogromnie zróżnicowana, jednak klienci nie mają żadnych problemów ze znalezieniem odpowiadającej im muzyki dzięki nowoczesnej wyszukiwarce, która pozwala przeglądać katalog płyt zarówno po nazwie wykonawcy, tytule wydawnictwa muzycznego jak i numerze EAN.

Kolekcja dla przyszłych pokoleń

Ostatnią istotną zaletą płyt winylowych oraz CD jest to, że można je przekazać kolejnym pokoleniom, co jest niewykonalne w przypadku nagrań cyfrowych. Pomijając już możliwość zarobienia na zadbanych płytach z jakiej będą mogły skorzystać dzieci otrzymujące po rodzicach bogatą kolekcję płyt, będzie to dla nich wyjątkowa pamiątka, a odsłuchanie takiego krążka pozwoli im cofnąć się do czasu spędzonego w rodzinnym gronie.