Co daje chodzenie do teatru?

teatr-szekspirowski

Przez wielu Polaków teatr uznawany jest za wysoką i wymagającą rozrywkę, dlatego też wtedy, gdy chodzi o weekendowy relaks, preferujemy chodzenie do kina. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że teatr to również kapitalny pomysł na kulturalny wypoczynek.

Teatr to przede wszystkim sposób na kontakt z żywą kulturą – w teatrze można oglądać aktorów, nierzadko znanych również z ekranu telewizyjnego oraz kinowego, na żywo. Dzięki chodzeniu do teatru można poszerzać swoje kulturalne horyzonty. Teatr skłania do zastanowienia się nie tylko nad tematem sztuki, ale również sensem życia człowieka. Również teatry coraz częściej zabierają głos w ważnych sprawach. Poza tym w teatrze nie ma tego, co jest w kinie – popcornu, gazowanych napojów, głośnych rozmów.

Na co iść do teatru?

Dzisiaj tak naprawdę jest w czym przebierać – do wyboru są zarówno sztuki prezentujące najbardziej znane dzieła polskich i zagranicznych autorów, także tych, których pamiętamy ze szkoły, jak i również można zdecydować się na współczesne dramaty poruszające ważne tematy i komedie, na których można pośmiać się lepiej niż na tych kinowych.

Dzisiaj z repertuarami teatrów można zapoznać się on-line, aby wybrać dla siebie coś interesującego. Co więcej, bilety również można rezerwować przez internet, dlatego nie ma potrzeby wychodzenia z domu, by je kupić.

Z teatrem przeniesiesz się w czasie

Teatr może stać się również wyjątkowym sposobem na przeniesienie się w czasie – jeżeli zawsze interesowała cię Anglia za czasów Szekspira, warto wybrać się do Teatru Szekspirowskiego znajdującego się w Gdańsku (teatrszekspirowski.pl), który został wybudowany na wzór tradycyjnych teatrów elżbietańskich.

Drewniane wnętrze wykończono charakterystycznymi widowniami, w obiekcie zastosowano również ruchomy system zapadni sceny i widowni oraz otwierany dach pozwalający na odgrywanie spektakli pod gołym niebem, dlatego doznania podczas spektaklu są jeszcze bardziej intensywne. Z aktualnym repertuarem można zapoznać się pod adresem: teatrszekspirowski.pl.