Capital of Rock, czyli ciężkie granie we Wrocławiu

limp-bizkit

W ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 na Stadionie Miejskim odbędzie się festiwal muzyki rockowej, podczas którego polskiej publiczności zaprezentują się gwiazdy światowego formatu.

Gwiazdą numer 1 będzie oczywiście niemiecki Rammstein. Zespół cieszy się w Polsce dużą popularnością, a także uznaniem. Koncerty grupy nigdy nie są nudne, a znany z zamiłowania do efektów pirotechnicznych wokalista Till Lindemann nadaje im jeszcze większą moc i efektowność. Ostatni studyjny album grupy “Liebe ist fur alle da” ukazał się w 2009 roku, więc koncert będzie doskonałą okazją do przypomnienia się polskiej publiczności.

Kolejnym gigantem światowej sceny muzycznej, który wystąpi we Wrocławiu jest grupa Limp Bizkit. Od kiedy do zespołu powrócił charyzmatyczny gitarzysta Wes Borland kapeli znacznie lepiej się powodzi, a jej brzmienie nawiązuje do najlepszych czasów formacji. Podczas występu fani z pewnością będą spodziewali się usłyszeć takie hity, jak “Ready to Go”, “Shotgun”, “Nookie”, “Take a Look Around”, czy “Rollin”.

Grono zagranicznych gwiazd uzupełnia Bullet For My Valentine – zespół doskonale znany fanom cięższych brzmień. Pięć albumów studyjnych zbudowało pozycję zespołu na światowej scenie metalowej, a kilka milionów sprzedanych płyt mówi samo za siebie.

Polskim reprezentantem na Capital of Rock będzie OCN. Dziesiątki koncertów w kraju oraz za granicą, a do tego 7 studyjnych albumów. To sprawia, że spokojnie można zaliczyć zespół do czołowych polskich wykonawców. Warto też dodać, iż trio pochodzi z Wrocławia, więc udział w festiwalu z pewnością będzie dla nich wyjątkowym wydarzeniem.

Festiwal odbędzie się 27 sierpnia, a ceny biletów zaczynają się już od 179 zł.

Najdroższe są wejściówki w strefie VIP i kosztują 799 zł. Obejmują one posiłki, napoje i miejsce parkingowe.