Iddo Bar-Shaï w Warszawie

Miłośnicy twórczości Brahmsa i Mahlera będą mieli dwie szanse na to, aby posłuchać interpretacji ich kompozycji w wykonaniu wyjątkowego muzyka – Iddo Bar-Shaï.

Koncerty odbędą się 30 września i 2 października, podczas opisywanych niedawno Szalonych Dni Muzyki. Pianista przybędzie do Warszawy prosto z Izraela, gdzie na co dzień zajmuje się graniem muzyki klasycznej.

Iddo Bar-Shaï uznawany jest za jednego z najlepszych interpretatorów muzyki Fryderyka Chopina, czego dowodzą chociażby nagrody przyznane mu podczas Konkursu Chopinowskiego w Tel Awiwie. Krytycy chwalą go przede wszystkim za umiejętność przekazywania emocji, która wyróżnia go na tle wielu innych, utalentowanych pianistów.

Pierwszy z dwóch wspomnianych występów odbędzie się 30 września (w piątek) o godzinie 21:00 w Sali Blumine, natomiast drugi 2 października (niedziela) o godzinie 15:00 w Sali Mefisto.

Zaprzentowane zostaną między innymi: I Sonata skrzypcowa G-dur i II Sonata skrzypcowa A-dur, które zostały napisane przez Johannesa Brahmsa.