Bates Motel – serialowy prequel Psychozy

Bates-Motel

Polscy fani Hitchcocka mają powody do radości, gdyż już 14 kwietnia kanał 13th Street Universal wyemituje pierwszy odcinek serialu “Bates Motel”.

Jest to prequel słynnego filmu Hitchcocka z 1960 r. Bohaterami serialu są Norma Bates i jej syn Norman, których relacje są co najmniej dziwne. W “Bates Motel” widzowie będą mogli zobaczyć, jakie rzeczy najbardziej wpłynęły na Normana i ukształtowały jego skrzywioną psychikę. W rolach głównych występują Vera Farmiga (Norma Bates) i Freddie Highmore (Norman Bates).

Producent serialu Carlton Cuse ma na swoim koncie popularny tytuł Zagubieni, przy czym zaprzeczył temu, że jakiekolwiek wątki nadprzyrodzone pojawią się w “Bates Motel”. Tym razem miał powstać mocny psychologiczny thriller i jeżeli kolejne odcinki będą trzymały poziom pierwszego, to cel zostanie osiągnięty.

Trailer serialu

Bates Motel S01E01

W premierowym odcinku zatytułowanym “First You Dream, Then You Die” Norma Bates kupuje stary motel w niewielkim miasteczku i przeprowadza się do niego razem z nieśmiałym synem. Mają nadzieję, że tym razem uda im się zacząć wszystko od nowa.