PopKultura poleca – Alfred Hitchcock. Nieznana historia “Psychozy”

Nieznana-historia-Psychozy

Książka poświęcona jednemu z najsłynniejszych filmów Hitchcocka jest jedną z najciekawszych publikacji w swojej kategorii.

Recenzja książki o Hitchcocku

Po przeczytaniu “Nieznanej historii Psychozy” tytułowy thriller psychologiczny nie będzie miał przed Wami żadnych tajemnic. Dzięki niej poznacie również sposób pracy Alfreda Hitchcocka, a jakby tego było, dowiecie się też jak pięćdziesiąt lat temu wyglądało kręcenie filmów.

W związku z tym postanowiliśmy przyznać jej znak PopKultura Poleca. Po tytuły oznaczone tym znakiem możecie sięgać w ciemno, niezależnie od tego, czy chodzi o gry, filmy czy książki.

“Obejrzyj ten film od początku albo… wcale!” – Alfred Hitchcock

W przypadku książki “Nieznana historia Psychozy” również warto trzymać się tej zasady, gdyż w ten sposób proces kręcenia “Psychozy” można poznać od podszewki.

Kulisy powstawania tego ponadczasowego filmu zostały zaprezentowane w bardzo szczegółowy sposób, ale jednocześnie nie ma tu nudnych fragmentów, które mogłyby zniechęcić do dalszej lektury. Stephen Rebello prezentuje czytelnikom wiele zaskakujących ciekawostek, których nie znajdzie się nigdzie indziej.

Zbrodnie Eda Geina

Oprócz spraw związanych z kręceniem “Psychozy”, książka zawiera również wywiady z gwiazdami i twórcami. Autor wspomina też o zbrodniach Eda Geina, które zainspirowały Roberta Blocha do napisania książki “Psychoza”. To własnie na jej podstawie powstał film w reżyserii Hitchcocka.

Kto powinien przeczytać “Nieznaną historię Psychozy”?

Po książkę, oprócz miłośników twórczości brytyjskiego reżysera, powinni sięgnąć wszyscy kinomaniacy, osoby myślące o pracy przy filmach oraz fani thrillerów.

Kup książkę Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy za jedyne 34,50 zł.

Co dalej?

Po skończonej lekturze można obejrzeć film biograficzny stworzony na podstawie książki Stephena Rebello. W produkcji zatytułowanej “Hitchcock” główne role zagrali Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson i Danny Huston. Ciekawie zapowiada się też serial Bates Motel, w którym pokazano historię młodego Normana Batesa.


Nieznana-historia-Psychozy Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy
Stephen Rebello
Wydawnictwo Sine Qua Non

Oprawa: twarda
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 336
Cena: 39,99 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.