Ceremonia rozdania Oscarów 2013

Czy wyreżyserowany przez Quentina Tarantino film “Django” zostanie zwycięzcą tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów w kategorii kategorii Najlepszy Film?

Prawda jest taka, że rywalizacja o ten zaszczytny tytuł rozegra się pomiędzy tymi produkcjami, które wcześniej zdobyły najwięcej nominacji. “Django” niestety ma ich “tylko” pięć, podobnie jak “Miłość” oraz “Wróg numer jeden”.

Aż 12 nominacji otrzymał “Lincoln” w reżyserii Stevena Spielberga. Jest to film biograficzny o życiu szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych, więc nikogo nie powinna dziwić liczba nominacji. Amerykanie lubią lubią również filmy wojenne z amerykańskimi żołnierzami w roli głównej, dlatego “Operacja Argo” (reż. Ben Ben Affleck) otrzymała ich siedem.

Dla przypomnienia, niewyróżniający się niczym wyjątkowym film “The Hurt Locker. W pułapce wojny” z 2008 r. zdobył aż 6 Oscarów. Jeżeli więc w tym roku będzie podobnie, te naprawdę dobre produkcje mają niewielkie szanse na wygraną.

Filmy, które nie ubiegają się o tytuł Najlepszego Filmu 2012 roku to “Skyfall” z pięcioma nominacjami, “Anna Karenina” z czterema i “Hobbit: Niezwykła podróż” z trzema.