House of Cards – serial jednego dnia

Bohaterowie serialu House of Cards

Mianem rewelacyjnego określono ostatnio serial pt. “House of Cards”. Skąd taka opinia i czym nowy serial sobie na nią zasłużył?

Serial House of Cards jest thrillerem politycznym opartym na książce Michaela Dobbsa pt. “House of Cards”. Chociaż książka powstała w latach 90, a serial w roku 2013, to można zauważyć, że przez dwadzieścia lat niewiele się w polityce zmieniło.

Kevin Spacey w roli senatora Francisa Underwooda

Serial liczy sobie trzynaście odcinków, a jego fabuła opowiada historię senatora Francisa Underwooda (w tej roli Kevin Spacey), który po tym jak został okłamany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, w wyniku czego stracił urząd Sekretarza Stanu, obiecuje zemstę na rządzącym i odebranie mu stanowiska. Serial jest pełen intryg, kłamstw, zawiłych politycznych rozgrywek, a dodatkowo urzeka widza nieprzewidywalnością zdarzeń i muzyką. Serial jest doskonale zrobiony i co najciekawsze – wszystkie odcinki wypuszczono w ciągu jednego dnia. Trzynaście odcinków ukazało się 1 lutego 2013 na stronie internetowej platformy Netflix. Był to pierwszy taki projekt, który zakończył się sukcesem. Serial obejrzały miliony, a jego producenci odnieśli olbrzymi sukces. Można więc przypuszczać, że to nie koniec serialowego podboju Internetu.