Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black

Dziewczyny-z-Danbury

Serial “Orange Is the New Black” nakręcony na podstawie książki Piper Kerman cieszy się coraz większą popularnością, więc warto zapoznać się z jego literackim pierwowzorem.

Już 24 września 2013 r. polscy czytelnicy będą mogli sięgnąć po polską edycję “Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Replika.

Jest to historia Piper Kerman – kobiety, która z przytulnego mieszkania trafia do federalnego więzienia dla kobiet w Danbury (w stanie Connecticut). Oddalona od ukochanego musi rozliczyć się ze swoją narkotykową przeszłością.

Elizabeth Gilbert (Jedz, módl się, kochaj o książce):

“Uwielbiam tę książkę, kompletnie mnie zaskoczyła! To nie tylko spojrzenie na scenę wojny z narkotykami! (…) To (…) historia o tym, jak niewiarygodne mogą być kobiety.”

Prawdziwa Piper Kerman

Autora – obecnie pracująca jako zastępczyni szefa firmy zajmującej się komunikacją w Waszyngtonie – napisała “Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black” na podstawie swoich własnych przeżyć. Kerman odbyła karę pozbawienia wolności za handel narkotykami.

Producentem serialu na podstawie historii Piper Kerman jest stacja NETFLIX. Ta sama, która odpowiada za House of Cards.

Okladka ksiazki Dziewczyny z Danbury

Książka “Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black” ukaże się 24 września.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.