Jennifer Kate Hudson

foto: materiały prasowe

Amerykańska piosenkarka i aktorka Jennifer Kate Hudson urodziła się 12 września 1981 roku w Chicago. Jest laureatką Złotego Globu i Oscara, jednak nie są to jej jedyne nagrody.

Swoją karierę zaczęła w programie American Idol, ale zajęła w nim dopiero siódme miejsce. Na co dzień Jennifer Hudson jest żoną Davida Otungi (wrestlera, który występuje w WWE).

Na swoim koncie aktorka ma dwie płyty – pierwszy, pochodzący z 2008 roku, album zatytułowany „Jennifer Hudson” oraz tegoroczny „Remember Me”. Słynne single piosenkarki: „And I Am Telling You I’m Not Going”, „Spotlight”, „If This Isn’t Love”.

Chociaż jej kariera zaczęła się stosunkowo niedawno, uzdolniona piosenkarka zagrała już w kilku znanych filmach – Jennifer Hudson można zobaczyć między innymi w: „Dreamgirls” (to właśnie za debiutancką rolę w tym filmie przyznano jej Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa), „Seks w wielkim mieście”, „Skrzydlate cienie” i „Winnie”. W 2008 roku Hudson wygrała także nagrodę Grammy Awards w kategorii Najlepszy album R&B.