Jesień w kinach 2013: Carrie, Thor. Mroczny świat, Grawitacja

ID_D02_00985_R.JPG

Ostatni kwartał tego roku zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie jeśli chodzi o premiery kinowe. Nie zabraknie bowiem mocnych wrażeń, wzruszeń i dobrego humoru.

Na co zatem warto się wybrać w najbliższym czasie do kina? Zobaczmy:

Carrie

“Carrie” to adaptacja powieści Stephena Kinga, w której główną rolę zagra Chloë Grace Moretz. Film będzie miał swoją polską premierę 18 października 2013. Jego fabuła opowiada o dziewczynie – Carrie White. Dotychczas nieśmiała i poniżana przez innych, nagle odkrywa w sobie niezwykły dar telekinezy. Swoje nowe umiejętności postanawia wykorzystać na balu maturalnym mszcząc się na swoich dotychczasowych, szkolnych oprawcach.

Thor. Mroczny świat

Druga część przygód potężnego boga. W “Thor. Mroczny świat” bohater znany już z filmów “Thor” i “Avengers” po raz kolejny będzie walczył z mrocznymi siłami, które dowodzone przez mściwego i okrutnego Malekitha powrócą, aby zepchnąć świat w mroczne otchłanie. Thor będzie musiał podjąć bardzo niebezpieczną misję, aby świat mógł ponownie ocaleć. W rolę głównego bohatera wcieli się Chris Hemsworth, a towarzyszyć mu będzie Natalie Portman. Polska premiera filmu odbędzie się 8 listopada 2013.

Grawitacja

Akcja filmu “Grawitacja” będzie rozgrywać się w kosmosie. Dwójka astronautów zostanie poddana bardzo trudnej próbie, po tym jak ich stacja kosmiczna zostanie prawie całkowicie zniszczona przez szczątki satelity. Film godny polecenia przede wszystkim z uwagi na aktorski duet: Sandra Bullock – George Clooney. Jego premiera w Polsce będzie miała miejsce 11 października 2013.

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia

Druga część serii z igrzyskami w tytule. W filmie “Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” kontynuowane są wydarzenia z pierwszej części “Igrzysk śmierci”, które stały się kinowym hitem. Tym razem Katniss i Peeta muszą odbyć obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Okazuje się jednak, że ich wcześniejsze dokonania wywołały falę zamieszek, przez co Kapitol, przygotowujący 75 Głodowe Igrzyska, szuka zemsty. Zemsta ma być dotkliwa i skuteczna, przez co Katniss i Peeta znowu stają na arenie i muszą walczyć o swoje życie. W głównych rolach ponownie zobaczymy Jennifer Lawrence i Josha Hutchersona. Polska premiera filmu już 22 listopada 2013.