Thor – niepokorny bóg w obronie ludzkości

Thor

Kto widział nakręcony w roku 2011 film pt. „Thor”, wie że dzieło Kennetha Branagha to prawdziwe mistrzostwo. Kultowy komiks lat 60-tych przeniesiony na ekrany kinowe zachwycił nie tylko miłośników serii.

Film jest porywający, cały czas trzyma w napięciu i prowadzi widza z rozmachem aż do finału. Historia opowiada o synu nordyckiego boga Odyna. Thor, młody bóg, nie potrafi w swoim świecie zapanować na emocjami, sieje popłoch i zniszczenie, za co inni bogowie postanawiają go ukarać. Zostaje wygnany na Ziemię, gdzie pozbawiony mocy ma się nauczyć pokory. Na Ziemi Thor nazywa się Donald Blake i cierpi na amnezję do chwili, gdy zobaczy swój boski młot. Wcześniej jednak udaje mu się rozkochać w sobie ziemską panią doktor Jane, która pozostanie mu wierna również w czasie walki z Gigantami, którą Thor stoczy o istnienie ludzkości.

Obsada filmu Thor

W rolach głównych obsadzono takie gwiazdy jak: Chris Hemsworth, Natalie Portman i Anthony Hopkins. „Thor” jest nie tylko świetnym filmem z gatunku fantasy, ale stanowił również zapowiedź ekranizacji komiksu pt. „Avengers”, która ukazała się w 2012 roku.

Plakat-filmu-Thor