Wolverine w kinie

The-Wolverine

X-Men to najpopularniejsza drużyna superbohaterów z komiksowego wydawnictwa Marvel, z którego pochodzą również Spider-Man, Daredevil, Captain America, Iron Man, Thor i Hulk.

Jedynie grupa Avengers, której przygody mogliśmy niedawno oglądać na ekranach kin, ma podobnie mocną pozycję jak X-Men. Jednak wśród składającej się z mutantów drużyny jest jeden wyjątkowy superbohater, którego przygody przyciągają miłośników komiksów na całym świecie. To Wolverine – mutant, który w wyniku eksperymentów medycznych ma ogromną siłę i wytrzymałość, a przede wszystkim pokryty adamantium (super wytrzymałym metalem) szkielet. Z tego samego materiału wykonane są super mocne szpony, które wysuwają mu się z dłoni.

Brutalny ale i szarmancki bohater pojawił się już na ekranach w trzech częściach filmu “X-Men”, w solowym obrazie zatytułowanym “X-Men Geneza: Wolverine” oraz w pokazującym początki zespołu “X-Men: Pierwsza klasa”. W tą rolę wcielił się popularny aktor Hugh Jackman. 26 lipca do polskich kin trafił jak na razie ostatni film, zatytułowany po prostu “The Wolverine”, w którym twórcy ponownie skupili się na tej postaci. Na przyszły rok planowana jest premiera filmu “X-Men: Days of Future Past”, kontynuującego opowieść o zespołowych przygodach X-Men.

Autorem tekstu jest Rafał Chojnacki