Najlepsze horrory 2011 roku

Mamy już połowę 2012 roku, a jeszcze nikt nie przygotował zestawienia najlepszych horrorów 2011 roku. Czas to nadrobić!

Definicja horroru

Z pewnością znajdą się czytelnicy, którzy nie zgodzą się z naszym wyborem oraz tacy, którzy będą twierdzili, że niektóre z tych filmów nie są horrorami. Przypominamy zatem, że horror – zgodnie z definicją – to odmiana fantastyki zawierająca zjawiska, których nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób.

Miejsce pierwsze: Insidious (Naznaczony)

Pierwsze miejsce postanowiliśmy przyznać horrorowi “Naznaczony”, czyli najnowszemu dziełu Jamesa Wana. Chociaż jest to ta sama osoba, która stworzyła serię “Piła”, to ten film utrzymany jest w całkowicie innym klimacie, a widzowie otrzymują horror, który całymi garściami czerpie z klasyków gatunku.

Miejsce drugie: Paranormal Activity 3

Trzecia część cyklu Paranormal Activity zaskoczyła nas bardzo pozytywnie, więc drugie miejsce jest w pełni uzasadnione. Niedowiarkom polecamy recenzję, która znajduje się pod tym linkiem: recenzja Paranormal Activity 3.

Miejsce trzecie: The Cabin in the Woods (Dom w głębi lasu)

Zaskakujący horror twórców “The Avengers” i “Projekt: Monster” opowiada o grupie studentów, którzy wybierają się do położonego w lesie domku. Jak przystało na horror, miejsce to kryje w sobie wiele tajemnic.