Najlepsze seriale science fiction – Star Trek

Kultowy serial „Star Trek” po raz pierwszy został wyemitowany 8 września 1966. Od tego czasu powstało kilkadziesiąt serii, przez co całość składa się z 726 odcinków.

Do tego dochodzą filmy pełnometrażowe (11), książki i komiksy, więc na fanów science fiction chcących dokładnie poznać świat Star Treka czeka nie lada wyzwanie.

Za stworzenie tego ogromnego uniwersum odpowiada Gen Roddenbery, który oprócz tego był pomysłodawcą seriali „Andromeda” i „Ziemia. Ostatnie starcie”. Filmowiec nie był jednak właścicielem nazwy Star Trek, gdyż należy ona do wytwórni Paramount Pictures.

Zaskakujące jest to, że taka uznana seria początkowo nie spodobała się telewidzom. Pierwszy serial Star Trek (1966-1969) został zdjęty z anteny z powodu niskiej oglądalności. Warto natomiast zauważyć, że już wtedy załogę statku Enterprise tworzyli aktorzy różnego pochodzenia.

Z czasem widzowie przekonali się do przygód dzielnej załogi, która odkrywała nieznane światy i do tej pory seria Star Trek zajmuje czołowe miejsca w licznych zestawieniach najlepszych seriali science fiction.