Premiery filmów 2013 / 2014

Nimfomanka

W ostatnim miesiącu 2013 roku i na początku 2014 będą miały miejsce premiery kilku filmów, którymi warto się zainteresować.

Hobbit: Pustkowie Smauga

Pierwszym z takich filmów jest oczywiście kontynuacja Hobbita, czyli „Hobbit: Pustkowie Smauga”, który trafi do kin już 27 grudnia. Tym razem Bilbo Baggins wraz z krasnoludami dotrze w końcu do legowiska złego Smauga, a przynajmniej wskazują na do udostępnione dotychczas trailery. W roli tytułowego Hobbita ponownie wystąpi aktor Martin Freeman.

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia

22 listopada będzie miała miejsce premiera filmu, na który czeka wiele nastolatek, czyli kontynuacji Igrzysk śmierci. Znani widzom bohaterowie Katniss i Peeta są w trakcie obowiązkowego Tournee Zwycięzców, gdy nagle dowiadują się o zamieszkach, które wybuchły po ich zwycięstwie w Głodowych Igrzyskach.

Nimfomanka – Część I

Historię nimfomanki poznamy już 10 stycznia 2014 roku. W roli głównej wystąpi Charlotte Gainsbourg, która już wcześniej pracowała z kontrowersyjnym reżyserem Larsem von Trierem. W tym filmie nimfomanka opowiada pewnemu mężczyźnie o swoich erotycznych przygodach. Warto wspomnieć o tym, że zmontowana przez von Triera wersja trwa aż 5,5 godziny, w związku z czym reżyser przekazał jej montaż w inne ręce, gdyż sam już nie chciał niczego wycinać. Wersja, która trafi do kin, ma trwać 4 godziny i zostanie podzielona na dwie części.

RoboCop

7 lutego 2013 roku do kin trafi nowy „RoboCop” w reżyserii José Padilha. Ciekawe, czy ta produkcja stanie się równie kultowa co oryginał z 1987 roku. W obsadzie remake’u znaleźli się między innymi Joel Kinnaman, Gary Oldman, Michael Keaton i Samuel L. Jackson.

Na który z powyższych filmów czekasz najbardziej? A może masz swoją własną propozycję, która nie znalazła się w naszym zestawieniu?