Tytuły i daty premier filmów Hobbit

O tym, że wyreżyserowana przez Petera Jacksona filmowa ekranizacja książki “Hobbit, czyli tam i z powrotem” zostanie podzielona na trzy części, wiadomo było od dawna.

Nie znano natomiast tytułów poszczególnych części filmu. Teraz jednak wszystko stało się jasne i opierając się na informacjach opublikowanych przez Warner Bros, możemy Wam zdradzić tytuły filmów opowiadających o hobbicie Bilbo Baggins. To jednak nie wszystko, bo oprócz samych tytułów, znamy również daty premiery poszczególnych części. Oto one:

– Pierwsza część: “The Hobbit: An Unexpected Journey” (polski tytuł to “Hobbit: Niezwykła podróż”) ukaże się w Polsce już 28 grudnia bieżącego roku (światowa premiera odbędzie się 14 grudnia),
– Druga część: “The Hobbit: The Desolation of Smaug” ukaże się w Polsce 27 grudnia 2013 roku (światowa premiera odbędzie się 13 grudnia),
– Trzecia część: “The Hobbit: There and Back Again” będzie miała swoją światową premierę dopiero 18 lipca 2014 r.

Przypominamy, że wszystkie części Hobbita są kręcone w technologii 3D, co na pewno podzieli miłośników wyreżyserowanej przez Jacksona trylogii “Władca Pierścieni”, który to został zrealizowany w 2D.