Seksowna Marilyn Monroe

Źródło: monroe.net.pl

Ponieważ piątego sierpnia będzie miała miejsce rocznica śmierci Marilyn Monroe, warto przypomnieć sobie tę wyjątkową kobietę.

Gwiazda urodziła się w 1926 roku w Los Angeles. Nie nazywała się wtedy Marilyn (ten pseudonim przyjęła dopiero w biurze Bena Lyona, kierownika ds. obsady, gdy zaczynała się jej kariera filmowa), ale Norma Jeane Mortenson.

Do trzech razy sztuka

Marilyn nie potrafiła stworzyć trwałego związku – chociaż miała trzech mężów, to po trzech-czterech latach zawsze brała rozwód. Potrafiła za to zawrócić w głowach wpływowym politykom, czego doskonałym przykładem są bracia Kennedy. Z sypialni Johna Monroe mogła od razu wskoczyć do łóżka Roberta i tak na zmianę…

Początkowo nie potrafiła zainteresować sobą producentów oraz widzów, przez co wytwórnia 20th Century Fox zerwała z nią nawet kontakt. Można tak wymieniać bez końca i pisać o tym, że nadużywała alkoholu i pochodnych kwasu barbiturowego; że utrudniała pracę ekipom filmowym i zamiast grać, wolała śpiewać Happy Birthday na urodzinach Johna F. Kennedy’ego. Można, tylko po co? Jej uroda broniła się sama, z czego doskonale zdają sobie sprawę te wszystkie firmy, które wciąż zarabiają na niej niewyobrażalne pieniądze.

 

Zdjęcia Marilyn Monroe

Źródło: blogimam.pl

Źródło: skarpawarszawska.pl

Źródło: forum.imperiumstylu.pl

 

W marcu 2012 roku Monroe zajęła trzecie miejsce na liście najlepiej zarabiających nieżyjących gwiazd.

Podobne artykuły :