Shrek powróci w filmie Shrek 5

Shrek-5

Szef DreamWorks Animation Jeffrey Katzenberg stwierdził, że przygody zielonego ogra Shreka nie zostały ostatecznie zakończone i chociaż na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie kiedy, to piąta część przygód Shreka na pewno powstanie.

Dlaczego zatem już od kilku lat nie ukazał się żaden film z serii? Otóż okazało się, że twórcy chcą dać serii odpocząć. To jednak jest pozytywna wiadomość dla wszystkich, którym podobały się pierwsze dwie części przygód Shreka i którzy narzekali na niski poziom dwóch ostatnich filmów.

W samych kinach dotychczasowe filmy ze Shrekiem w roli głównej zarobiły około trzech miliardów dolarów. Pierwsza część przygód przyjaznego ogra ukazała się w 2001 roku i była adaptacją ilustrowanej książki “Shrek!” Williama Steiga. Za reżyserię odpowiadał duet Andrew Adamsona i Vicky Jenson. Ostatni – jak na razie – pełnometrażowy film nosił tytuł “Shrek Forever”, a jego premiera miała miejsce w 2010 roku.

Park rozrywki Shrek

W przyszłym roku w Londynie otworzony zostanie tematyczny park rozrywki, który powinien spodobać się wszystkim fanom Shreka.