Zagubiony w La Manchy na DVD

Para reżyserów – Keith Fulton i Louis Pepe – wydała w 2002 roku świetny film dokumentalny pod tytułem “Zagubiony w La Manchy”.

Najciekawsze jest jednak to, że ich dzieło powstało dzięki porażce innego filmu, w którym jedną z głównych ról miał zagrać Johnny Depp. Chodzi oczywiście o obsesję, na którą cierpi najsłynniejszy członek grupy Monty Pythona – Terry Gilliam. Od wielu lat marzy mu się zekranizowanie powieści “Don Kichote z La Manchy”, jednak ciągle coś staje mu na drodze.

Dokument “Zagubiony w La Manchy” przedstawia wiele tego typu przeciwności, więc widzowie mogą się z niego dowiedzieć chociażby tego, że praca reżysera nie jest prosta, a Terry Gilliam jest jednym z najbardziej wytrwałych reżyserów (chociaż ostatnimi czasy pojawiły się plotki, zgodnie z którymi pomału dochodzi on do wniosku, że zekranizowanie “Don Kichote’a z La Manchy” nie jest mu pisane).

Dziewiątego lutego “Zagubiony w La Manchy” ukazał się w Polsce na DVD, więc każdy miłośnik kina ma okazję przekonać się, jak wygląda największy koszmar reżysera. Film dostępny jest w ofercie dystrybutora 9th Plan w cenie 39,99 zł.

Dane techniczne:
Język: angielski, polski lektor
Czas trwania: 89 min
Dźwięk: DD 2.0
Region 2