Angry Birds, czyli kamień milowy gier na Androida

Angry-Birds-Star-Wars

W grudniu 2009 roku studio Rovio Mobile stworzyło prostą grę, która poległa na… strzelaniu do świń. Jakby tego było mało, strzelało się zdenerwowanymi ptakami.

Gra spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem graczy, czego efektem było wydanie tytułu na kolejne platformy (dotychczas gry z serii Angry Birds ukazały się m.in. na Android, iOS, Windows, PS3, PSP, Mac Os X) i rozpoczęcie prac nad kolejnymi częściami.

Do czynników, które miały wpływ na popularność Angry Birds z pewnością należy zaliczyć przyjemną, nieco bajkową grafikę, proste zasady, fabułę (ubogą, ale jednak) intuicyjne sterowanie i możliwość niszczenia wielu elementów na planszy. O tym, że Rovio Mobile stworzyło jedną z najpopularniejszych gier na urządzenia mobilne może świadczyć fakt, że w samym App Store sprzedano ponad 12 milionów kopii. Gry z serii Angry Birds dostępne są w wersjach płatnych i darmowych (z reklamami itp.), a suma wszystkich ściągnięć już dawno przekroczyła miliard.

Kontynuacje Angry Birds

Seria gier Angry Birds stale się powiększa i aktualnie składa się z następujących tytułów (wszystkie wymienione gry dostępne są na urządzenia z systemem Android):

– Angry Birds
– Angry Birds Rio
– Angry Birds Seasons
– Angry Birds Space
– Angry Birds Star Wars

Najciekawszą z wymienionych gier jest Angry Birds Star Wars, którą stworzono na licencji filmów George’a Lucasa. W tej odsłonie złe świnie poprzebierane są w stroje szturmowców i innych czarnych charakterów, a gracz steruje ptasimi odpowiednikami takich bohaterów jak Luke, Leia, Obi-Wan Kenobi i Han Solo. Każdy z nich ma inną moc specjalną, co urozmaica rozgrywkę (np. Luke może skorzystać z miecza świetlnego).

Jeżeli jeszcze nie mieliście styczności z serią Angry Birds, to wiedźcie, że omija Was coś kultowego i warto coś z tym zrobić.