Powrót do przeszłości dzięki grze Tank (Battle City)

Tank-1990

W 1985 r. firma Namco wydała grę Battle City, która na stałe zapisała się w historii komputerowej rozrywki.

W Polsce tytuł znany jest przede wszystkim z 8-bitowej konsoli Pegasus, gdzie dostępny był pod nazwą Tank. Zadaniem gracza było przejęcie sterów jednego z czołgów i wyeliminowanie wszystkich wrogich pojazdów. Jednym z ciekawszych rozwiązań wprowadzonych w Battle City – szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę rok, w którym powstała gra – było dołączenie edytora plansz, dzięki któremu zabawa mogła trwać bez końca.

Tank na Androida

Właściciele urządzeń z systemem Android mogą teraz ponownie stanąć do walki przeciwko wrogim czołgom, a to dzięki darmowej grze Tank (Battle City). Podobnie jak oryginał z 1985 roku, aplikacja posiada edytor plansz oraz umożliwia zabawę wieloosobową (połączenie Bluetooth). Gra wygląda dokładnie tak jak pierwsza wersja, więc to, że nie zachwyca nowoczesną grafiką należy w tym przypadku uznać za zaletę.

Battle-City

Po uruchomieniu gry mamy do wyboru następujące opcje: Start, Construction (edytor plansz), High Score (najlepsze wyniki), Setting (ustawienia dźwięku, wibracji, poziomu trudności i sterowania) oraz Pomoc (zbiór najprzydatniejszych wskazówek).

Całe sterowanie ogranicza się do wybrania kierunku jazdy przy pomocy wyświetlonych strzałek (lewa strona ekranu) i strzelania (prawa strona ekranu). W lewym górnym rogu znajduje się jeszcze przycisk umożliwiający zatrzymanie gry. Gracz musi mieć się na baczności, ponieważ w Battle City można zginąć na dwa sposoby: jeżeli skończą się nam życia lub wrogowie zniszczą orzełka, który znajduje się u dołu ekranu. Aby ułatwić sobie eliminowanie wrogich czołgów warto natomiast korzystać z ulepszeń pojawiających się w losowych miejscach na planszy. Dzięki nim można m.in. na chwilę zatrzymać czas, zdobyć dodatkowe życie, ulepszyć amunicję lub odbudować mury otaczające orzełka.

Tank (Battle City) zapamiętuje odblokowane plansze, więc nie trzeba próbować za jednym razem ukończyć całej gry. Sterownie nie powinno nikomu przysporzyć problemów, szczególnie jeżeli będzie się korzystało z urządzeń z większym ekranem.

Pobierz grę Tank

Aplikację można pobrać w tym miejscu (link).