Recenzja gry Assassin’s Creed III

Tym razem tytułowy Assassin trafia do Ameryki i, jak przystało na doskonale wyszkolonego zabójcę, ma ręce pełne roboty.

Przeniesienie akcji z klimatycznego i dobrze poznanego Bliskiego Wschodu mogło sprawić, że trzecia część gry straci wielu fanów, ale na szczęście twórcy sprostali oczekiwaniom graczy.

Zobacz również: Tydzień z grą Assassin’s Creed – następca Prince of Persia

Assassin Connor

Bohaterem nowego Assassina jest Connor, którego losy gracz obserwuje od najmłodszych lat. Z upływem czasu nasza postać staje się coraz sprawniejsza, a gra dostarcza więcej zabawy. Co ciekawe, nie wynika to wyłącznie z lepszego opanowania sterowania.

Zabójca nie ma łatwo

Jeżeli chodzi o poziom trudności trzeciej odsłony cyklu Assassin’s Creed, to został on znacznie podniesiony. Równoważą to nowe gadżety i umiejętności bohatera, ale kilka walk na pewno zostanie rozstrzygniętych na niekorzyść gracza, zanim ten zorientuje się w tych wszystkich nowościach.

Wprowadzono również liczne smaczki urozmaicające zabawę, jak chociażby ukryte skarby oraz zwierzynę łowną. To wszystko umiejscowiono na rozległych terenach, które – pod względem szczegółowości wyświetlanej grafiki – w pełni wykorzystują moc najnowszych konsol.

Bitwa morska

Jednym z nowych i najbardziej widowiskowych elementów są bitwy morskie, dzięki którym gracz może poczuć jak prawdziwy pirat z Karaibów. Osoby, którym walka na morzu przypadnie do gustu, będą mogły nawet ulepszyć swój okręt.

Po ukończeniu wątku głównego warto zainteresować się grą przez sieć. Dostępne tryby to wspólne eliminowanie wskazanych celów oraz gra przeciwko innym graczom.

Prawie jak GTA

Jeżeli jednak ktoś nie przepada za grą przez sieć, to może spokojnie wrócić do zabawy w pojedynkę: główny wątek fabularny to dopiero początek, bo zadań czekających na gracza jest o wiele więcej. Gracze, którzy do amerykańskiej odsłony Assassin’s Creed podchodzą sceptycznie, powinni już teraz przetestować ją w praktyce, a na pewno nie będą nią rozczarowani.

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.