Tydzień z grą Assassin’s Creed – następca Prince of Persia

Wyprodukowana przez twórców Prince of Persia: The Sands of Time gra Assassin’s Creed to skradanka, której akcja rozgrywa się w epoce średniowiecza.

Produkcja jest grą sandboxową, dzięki czemu gracz nie musi skupiać się na głównym wątku fabularnym, tylko może robić to na co ma w danej chwili ochotę. Możliwości jest wiele, gdyż w grze wcielamy się w Altaira – młodego zabójcę, który potrafi likwidować wskazane cele w bardzo finezyjne sposoby. Oprócz tego można jednak uprawiać średniowieczny le parkour, walczyć z niewiernymi (jest to jednak względne określenie), zwiedzać miasta lub doskonalić się w kradzieży.

Prince of Persia z elementami Hitmana

Assassin’s Creed można uznać za połączenie gier Prince of Persia oraz Hitmana. Podobnie jak w tej pierwszej, bohater jest niezwykle wysportowany i może wykonywać nawet najbardziej skomplikowane akrobacje, natomiast miłośnicy Hitmana z pewnością zauważą, że sposób w jaki Altair powinien wykonywać swoje zadania bardzo przypomina metody agenta 47 (bohatera gier z serii Hitman).

Fabuła gry związana jest z trzecią wyprawą krzyżową, w której Ryszard Lwie Serce próbował odzyskać Ziemię Świętą, natomiast jedną z największych zalet produkcji są wiernie odwzorowane lokacje (Jerozolima, Damaszek, Akka, Masjaf oraz Arsuf). W polskiej wersji językowej Altairowi głosu użyczył Jacek Kopczyński (aktor teatralny, który już wcześniej pracował przy polonizacji gier).

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.