StarCraft II: Heart of the Swarm

Pierwszy oficjalny dodatek do gry StarCraft II trafi do sprzedaży 12 marca.

Gra będzie drugą z trzech zaplanowanych części. W Heart of the Swarm gracz pozna historię Sary Kerrigan oraz jej podwładnych, czyli rasy Zergów.

Nowa kampania w StarCraft 2

Dodatek rozszerzy grę o nową kampanię dla jednego gracza oraz nowe jednostki, dzięki czemu gra w trybie wieloosobowym będzie znowu stanowiła wyzwanie nawet dla hardcore’owych graczy.

Fabuła gry

W grach z serii StarCraft (pierwsza część ukazała się już w 1998 roku) możemy kierować jedną z trzech ras, które walczą o panowanie w komosie. W tym celu musimy wydobywać surowce, rozbudowywać bazę, badać nowe technologie oraz szkolić armie. W StarCraft II rozgrywka toczy się naprawdę szybko, dlatego też początkujący gracze powinni najpierw potrenować z komputerem.

Chociaż dodatek Heart of the Swarm będzie wykorzystywał silnik z pierwszej części, czyli Wings of Liberty, to twórcy ulepszyli system fizyki oraz poprawili niektóre efekty graficzne. Nie zapomniano również o dopracowanych filmach i przerywnikach, które można znaleźć praktycznie w każdej grze ze stajni Blizzarda.