PopKultura poleca – Recenzja gry Warcraft 3

Ponadczasowa seria WarCraft to nie tylko gry z “World of” w tytule, ale również rewelacyjne RTSy.

Zobacz również: Recenzja gry Warcraft II Battle.net Edition

Podobnie jak w przypadku opisywanego jakiś czas temu WarCrafta II, tak samo przy grze oznaczonej numerem 3 można śmiało użyć określenia “ponadczasowa”. WarCraft III jest niesamowicie grywalny, a chociaż premiera gry miała miejsce w 2002 roku, to zabawa jest tak samo dobra jak dziesięć lat temu.

Warcraft III: Reign of Chaos

Producentem trzeciego WarCrafta jest oczywiście Blizzard Entertainment, więc nic dziwnego, że gra jest dopracowana pod każdym możliwym szczegółem.

Tym razem gracz uczestniczy w konflikcie pomiędzy ludźmi, orkami, nieumarłymi i mrocznymi elfami. W trybie gry dla jednego gracza można po kolei pokierować każdą z ras, co jest doskonałym treningiem przed grą wieloosobową. Pomimo upływu lat wciąż można łatwo znaleźć graczy z całego świata, którzy chętnie spróbują swoich sił w starciu z naszymi oddziałami.

Każda z ras ma nieco inne jednostki, budynki, ulepszenia oraz bohaterów. To sprawia, że strategia zapewniająca zwycięstwo w przypadku nieumarłych kompletnie nie sprawdzi się podczas gry orkami lub ludźmi. Inaczej też trzeba będzie walczyć, jeżeli ku zwycięstwu będziemy chcieli poprowadzić elfy.

Fabuła Reign of Chaos

Miłośnicy WarCrafta nie mogą narzekać na fabułę, gdyż jest ona ciekawa i zaskakująca. W przeciwieństwie do wielu innych RTSów, nie stanowi jedynie wymyślonej na siłę historii wiążącej poszczególne misje. Podobnie jak w przypadku innych gier i książek związanych z uniwersum WarCrafta, tak i tutaj miejscem akcji jest kraina Azeroth.

Polska wersja językowa nie odpycha, a głosy aktorów dobrze pasują do poszczególnych jednostek. Podobnie jest z samą grafiką – mogłoby się wydawać, że po dziesięciu latach nie będzie sensu wracać do Azeroth znanego z gry WarCraft 3, ale tak nie jest. Dzięki charakterystycznemu dla Blizzarda przedstawieniu jednostek i budynków, wciąż są one miłe dla oka.

Ocena gry: 5/6
Warcraft III: Reign of Chaos
Producent: Blizzard Entertainment
Dystrybutor w Polsce: CD Projekt

Data światowej premiery: 3 lipca 2002
Wymagania sprzętowe: procesor Pentium II 400 MHz, 128 MB RAM, 8 MB akcelerator graficzny

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.