Recenzja gry Warcraft II Battle.net Edition

W drugą część Warcrafta grałem jeszcze zanim dostałem swój pierwszy komputer. Były to dawne lata, jednak jedną rzecz doskonale zapamiętałem: ta gra rządziła.

W listopadzie 2011 roku wpadł mi do głowy szalony pomysł: a gdyby tak skonfrontować moje dziecięce wspomnienia z tym, jak odbiorę grę teraz, 15 lat od jej premiery? Jak pomyślałem, tak zrobiłem.

Zainstalowana przeze mnie wersja to Warcraft II Battle.net Edition, czyli Warcraft II: Tides of Darkness wraz z dodatkiem Warcraft II: Beyond the Dark Portal oraz trybem gry wieloosobowej. Przez kilka minut po rozpoczęciu kampanii orków zacząłem myśleć, że granie w taką starą grę nie było jednak najlepszym pomysłem, ale kraina Azeroth szybko mnie wciągnęła i przypomniałem sobie, dlaczego Warcraft 2 był taką wspaniałą grą. Emocjonujące bitwy morskie, klimatyczna grafika, rewelacyjne odgłosy postaci oraz to, czego zazwyczaj brakuje w nowszych produkcjach: niesamowita grywalność. Chociaż od premiery gry minęło już kilkanaście lat, to Warcraft II Battle.net Edition wciąż potrafi przykuć do ekranu monitora.

W grze Warcraft 2 ludzie po raz kolejny walczą z orkami, jednak tym razem rozgrywka jest o wiele ciekawsza: wprowadzono jednostki latające (smoki, gryfy, zeppeliny) oraz pływające. Mapy są aż 4 razy większe niż w poprzedniej części, a gospodarka opiera się na trzech surowcach: złocie, drewnie i… ropie.

Ocena gry: 5/6
Warcraft II: Tides of Darkness
Producent: Blizzard Entertainment
Dystrybutor w Polsce: CD Projekt

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.