Tydzień z grą Diablo 3 – fabuła i bohaterowie

Najnowsza gra od Blizzard Entertainment to kontynuacja świetnej produkcji hack’n’slash, która już od dwunastu lat cieszy się ogromną popularnością.

Chociaż gra Diablo 3 miała swoją premierę 15 maja 2012, to już w 2008 Michael Morhaime (prezes wspomnianej firmy Blizzard Entertainment) zapowiedział, że powstanie nowy Diablo. Miało to miejsce na paryskich targach Blizzard Entertainment Worldwide Invitational.

Fabuła Diablo 3

Gry typu hack’n’slash, w których najważniejsze jest zabijanie potworów i zdobywanie doświadczenia, nie muszą mieć rozbudowanej i wciągającej fabuły, gdyż przy dziesiątym, piętnastym lub nawet pięćdziesiątym przechodzeniu danego tytułu gracze w ogóle nie będą na nią zwracali uwagi. Z tego też powodu historia zaprezentowana w trzeciej części Diablo nie rzuca na kolana, ale też nikomu nie powinno to specjalnie przeszkadzać.

Zobacz również: Czy warto było czekać na nowe Diablo?

Ponownie musimy zmierzyć się z mrocznymi siłami – 20 lat, jakie minęły od wydarzeń znanych z poprzedniej części, zrobiło swoje i po raz kolejny potrzebny jest bohater, który stanie w obronie ludzkości. Chociaż Diablo i Ball zostali pokonani, to zniszczeniu uległ Kamień Światła, przez co Sanktuarium zostało pozbawione ochrony. Na początku gry możemy zobaczyć starego znajomego – Deckarda Caina, który na własne oczy obserwuje coś, co może być początkiem końca: w miejsce, w którym przed laty pojawił się Diablo, uderza kometa, a demony ponownie budzą się do życia.

Bohaterowie

Gracz może wybrać jednego z pięciu bohaterów: Barbarzyńca, Czarodziej, Mnich, Szaman i Łowca Demonów. Wybór postaci jest o tyle ważny, że każdą z postaci gra się inaczej i czasami trzeba się mocno natrudzić, aby znaleźć najlepszą taktykę.

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.